Telefony dotykowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze

źródło: www.orange.pl

źródło: www.orange.pl

Telefony, telefony… Dziś nie służą już tylko i wyłącznie do dzwonienia. Coraz częściej zastępują nam komputer lub aparat fotograficzny, służąc do odbierania poczty, surfowania po sieci czy robienia zdjęć. Prawdziwym hitem dzisiejszych czasów są telefony dotykowe. Teraz każdy marzy tylko o smartfonach i ajfonach. O ile te ostatnio bardzo często odstraszają cenami, te pierwsze dostępne są w coraz to bardziej atrakcyjnych cenach. Jak wybrać idealny telefon dotykowy? (sprawdź)

Zacznijmy od tego, że dobre telefony dotykowe wcale nie muszą posiadać superszybkiego procesora i licznych dodatków, które zdecydowanie podnoszą jego cenę. Tańsze telefony dotykowe wcale nie oznaczają tego, że są gorsze. Wśród modeli z nieco niższej półki naprawdę można znaleźć modele godne zainteresowania i… posiadania.

Jakość wykonania

Nokia Lumia 735 (źródło: orange.pl)

Nokia Lumia 735 (źródło: orange.pl)

Wytrzymałość telefonu to jedno z ważniejszych kryteriów. W czasach, kiedy wiecznie gdzieś biegniemy i wrzucamy telefon byle gdzie, jego wytrzymałość wydaje się być na wagę złota. Kupując telefon, dobrze jest przyjrzeć mu się z bliska, sprawdzić jak leży w dłoni, itp. Dobrze jest sięgnąć po telefon, który posiada solidną obudowę. W momencie, kiedy taki telefon nam spadnie, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo tego, że rozleci się na milion części.

Przydatne funkcje

Idealne telefony dotykowe to takie, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania. Ale… nie wszystkie funkcje jakie dany telefon posiada, są nam potrzebne do szczęścia. A trzeba wiedzieć, że im więcej funkcji posiada telefon, tym jest droższy. Nie zawsze warto przepłacać. Przed zakupem telefonu dotykowego, przeanalizuj, z jakich funkcji korzystasz najczęściej, a bez których możesz się obyć. Czasami lepiej jest postawić na prostotę i funkcjonalność, niż pozbywać się wszystkich oszczędności.

Rozmiar ma znaczenie

Samsung Galaxy J5 (źródło: orange.pl)

Samsung Galaxy J5 (źródło: orange.pl)

Kupując telefon, zastanów się, czy aby na pewno jest Ci potrzebna „cegła”, która nawet nie zmieści się w wieczorowej torebce? Niestety… posiadanie dużego telefonu potrafi przysporzyć problemów. O ile telefon dotykowy jest Ci potrzebny tylko do pisania smsów i dzwonienia – wybierz model niewielki. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby telefon był centrum zarządzania i od czasu do czasu służył także do nauki, pokuś się o zakup większego modelu (ok. 5 cali). Ale cały czas pamiętaj, aby mieścił się on w wieczorowej torebce 😉

Wygląd też jest w cenie

Nie oszukujmy siebie i innych. Telefon dotykowy poza bajeranckimi funkcjami, powinien też wyglądać. Wiadomo – my kobiety bardziej przykładamy wagę do wyglądu telefonu, niż faceci. I nie ma w tym nic złego. W końcu telefony są dzisiaj nie tylko przedmiotem użytkowym, ale także modnym gadżetem. Im ładniejszy – tym lepiej. Na pewno fajnie wyglądają telefony białe, o opływowych kształtach, co oczywiście nie oznacza, że nie możecie wybrać modelu w kolorze eleganckiej czerni. W końcu każdemu z nas podoba się coś innego.