Wesele w Toruniu – gdzie je zorganizować?

Toruń to jedno z najpiękniejszy miast w Polsce. Piękne stare miasto, nadwiślańskie bulwary, bruk, po którym co roku stąpają tysiące turystów, kamienice pamiętające pokolenia tutejszych mieszkańców i atrakcje w postaci muzeów, planetarium, ruin krzyżackiego zamku albo wieży ratusza to tylko nieliczne z atutów tego wspaniałego grodu. Któż by nie chciał brać tutaj ślubu i urządzać wesela? Jednak zabawa weselna nie odbywa się na rynku, ale w specjalnie przygotowanej sali weselnej i dobrze by było, żeby jej wystrój, obsługa czy podawane w niej posiłki dla gości były równie zachwycające, jak samo miasto.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Przyszłe pary młode szukają sali weselnej, która będzie idealnie pasować do ich planów. A te w szczególności obejmują liczbę gości. Zbyt mała sala będzie ciasna, niepraktyczna, nie umożliwi zabawy do białego rana. Zbyt duża będzie kosztowna i wyda się gościom pusta, a stoły będę rozstawione w zbyt dużych odległościach. Najczęściej na weselu bawi się od 100 do 120 gości i takiej też sali weselnej zwykle szukają przyszli małżonkowie. Dlatego zawsze przed wybraniem sali trzeba określić, ile miejsc będzie potrzebnych, ilu gości zaproszonych i ilu ich może pojawić się na uroczystości a później na zabawie weselnej.
Dla wielu klientów sali weselnej ważny jest też dojazd do niej. Zbyt duża odległość od centrum miasta czy od kościoła utrudni poruszanie się gościom nie zmotoryzowanym, wymusi wynajem taksówek albo autobusu. Kiepska droga dojazdowa także nie zachęca, kiedy pada. Sala weselna na obrzeżach Torunia może mieć jednak ważną zaletę: będzie tutaj ciszej, spokojniej, a nieproszeni goście nie będą do niej zaglądać. Sala weselna w spokojnej i cichej dzielnicy miasta znanego z pierników i Mikołaja Kopernika, ale z dobrym dojazdem do głównych krajowych arterii, może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Wystrój i dekoracje sali

To, jak wygląda sala, to często zasługa dekoracji. Kiedy sama sala jest dosyć neutralna, każda para może dobrać takie dekoracje, które świetnie będą pasować do ich ubioru, do bukietu panny młodej, a także do kwiatów, które dekorowały kościół. Przygotowanie sali weselnej stoi po stronie właścicieli lub wynajętej w tym celu florystki. Nie każda para jednak swoją florystkę posiada, a wtedy właśnie warto spytać, czy wystrojem sali zajmuje się profesjonalista. Salę można przystroić jednak nie tylko za pomocą kwiatów, ale też obrusów, pokrowców na krzesła, serwet, zasłon okiennych, lambrekinów, balonów, wstążek. Osoba doświadczona, z dużą wyobraźnią, taka, która potrafi wsłuchać się w potrzeby klientów, zrobi to idealnie.

Catering i obsługa gości

Niezwykle ważna dla przebiegu wesela jest obsługa sali. Ta powinna być przede wszystkim niezwykle zdyscyplinowana, skupiona i oddana gościom. Bez zgranego zespołu kelnerów, barmanów, kucharzy, wszystko może pójść nie tak. Dania muszą być przygotowane nie tylko tak, by znakomicie smakowały, ale także w odpowiednich, bezpiecznych, higienicznych warunkach. Muszą trafiać na stół sprawnie, by goście otrzymali ciepłe posiłki i by nigdy nie zabrakło przekąsek. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną salę, warto sprawdzić, jakie oferuje menu. Im więcej potraw do wyboru, tym większa szansa, że dania trafią w gusta gości. Warto jednak zdecydować się na konkretne posiłki, ponieważ w przypadku wesela goście nie mogą zamawiać dowolnych potraw. Dobra sala weselna zatrudnia osoby z doświadczeniem, które dokładnie wiedzą, jakie posiłki najbardziej smakują weselnikom, potrafią je przygotować i podać tak, by wszyscy byli najedzeni i zadowoleni z przekąsek oraz dań głównych.

Możliwości rozmieszczenia stołów

Stoły podczas wesela można ustawić dowolnie, jeśli wielkość sali na to pozwala. Wedle życzenia mogą one stać w kole, w podkowie, można też gości rozdzielić na poszczególne stoliki. W sali weselnej musi być tyle miejsca, by każdy znalazł miejsce przy stole, obsługa mogła wygodnie podawać posiłki i żeby parkiet oferował swobodę ruchów nawet wtedy, kiedy wszyscy poderwą się do tańca. Zanim wybierzemy konkretny sposób rozmieszczania stołów, warto zobaczyć zdjęcia z sali, w których do tej pory odbywały się wesela, żeby uzmysłowić sobie, który układ wygląda najlepiej i sprawdzi się przy określonej liczbie gości.

Dostępność ogrodu i parking

O tym, że parking przy sali zabaw ma duże znaczenie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Goście, którzy na wesele dotarli własnymi samochodami, muszą znaleźć wystarczająco dużo miejsca, żeby swobodnie je pozostawić. O ogrodzie wiele par zapomina, a przecież podczas wesela goście chętnie wychodzą, żeby się przewietrzyć, odetchnąć świeżym powietrzem, porozmawiać z dala od zgiełku. Zadbany, przestronny ogród w sąsiedztwie sali weselnej jest więc olbrzymią zaletą.

Dodatkowe pokoje dla gości

Dodatkowe pokoje dla gości weselnych, które znajdują się w tym samym budynku co sala, to niezwykle ważne udogodnienie. Goście po weselu nie muszą korzystać z taksówek, by udać się na spoczynek, wystarczy, że trafią do swojego, wcześniej wynajętego pokoju. To także najbezpieczniejsze rozwiązanie, bo eliminuje ewentualne przypadki kierowców, którzy pomimo wzniesienia paru toastów, siadają za kierownicą. Goście weselni chwalą sobie także możliwość pozostawienia bagażu w pokoju albo udania się na krótką drzemkę przed weselem lub w jego trakcie. Nie wszyscy goście przecież mają taką kondycję, by tańczyć do białego rana.

Oferta hotelu Nad Rzeczką

Organizacja wesela to jak widać, nie jest zadanie łatwe, a samo wynajęcie sali weselnej bywa procesem długim. Pary, którym marzy się wesele w Toruniu, mogą jednak wybrać hotel w Toruniu, który dysponuje nie tylko przestronną i piękną salą weselną. Hotel Nad Rzeczką organizuje przyjęcia oraz udostępnia salę weselną dla gości z Torunia i okolic. Decydując się na wesele w hotelu, można też liczyć na wygodne noclegi dla gości, na pięknie przystrojoną salę czy przygotowany ogródek dla tych, którzy chcą odsapnąć wśród zieleni. Warto pamiętać, że toruński hotel nie tylko udostępnia swoją weselną salę, ale także oferuje jej przystrojenie i catering z przepysznym menu.