Ratunek dla skóry suchej i przesuszonej

jak dbać o skórę suchą

Wakacje… Słońce, plaża, beztroska i… przesuszona skóra. Niestety, lato choć cudowne to jednak potrafi być prawdziwym zagrożeniem dla naszej skóry. Szczególnie ostre słońce i słona, morska woda mają niekorzystny wpływ na kondycję naszej skóry. W efekcie ich działa staje się ona przesuszona i szorstka. Nie trzeba panikować, o ile zareaguje się na czas. Włączając na czas odpowiednią pielęgnację sprawimy, że wszystko szybko wróci do normy. Gorzej jeśli nie zrobimy z tym nic. Wówczas sucha skóra stanie się bardzo przesuszona, spierzchnięta, zaczerwieniona, zacznie się łuszczyć, pękać i brzydko wyglądać. Jak zatem ratować suchą skórę? Jak dbać o suchą skórę w sezonie letnim?

Ostrożnie z kąpielami

Latem nie moczymy się w wannie zbyt długo i nie kąpiemy się w gorącej wodzie. Ideałem są 10 minutowe kąpiele w wodzie ciepłej a nawet i chłodnej. Jeśli to tylko możliwe, na czas wakacji zamień kąpiel w wannie na szybkie prysznice. Wyjdzie to na korzyść twojej skórze.

Stop dla mydła

To, jak długo trwa kąpiel to jedno. Ważne jest także czym myjemy ciało. Może już słyszałaś, że zwykłe mydło osłabia płaszcz lipidowy i może przyczyniać się do wysychania skóry lub pogłębiać jej suchość. Sama prawda. Mydło podrażnia skórę i przyspiesza jej wysychanie. Lepiej więc z niego zrezygnować. Zamiast mydeł wybieraj delikatne żele pod prysznic lub kremowe mleczka, które posiadają w swoim składzie substancje odżywcze i nawilżające. Fajną propozycją są kosmetyki na bazie aloesu, masła shea i olejków.

Ważne nawilżanie

Skóra w sezonie letnim potrzebuje wody. Tylko wtedy ma szansę pozostać w dobrej formie. Nie możesz więc zapominać o codziennym jej nawilżaniu. Dobry balsam do ciała powinien ci towarzyszyć każdego dnia. Jaki balsam wybrać? Na przykład taki, który zawiera witaminę E, glicerynę lub masło shea. Uwaga! Balsam nawilżający aplikujemy zawsze zaraz po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana i delikatnie wilgotna. Tylko wtedy preparat ma szansę lepiej się wchłonąć i tym samym lepiej zadziałać.