Modne prezenty na Mikołajki dla dzieci

Mikołajki już za rogiem. To jeden z fajniejszych dni, kiedy możemy bezkarnie obdarowywać siebie przyjemnymi upominkami. Dla mnie osobiście to jedna z najfajniejszych tradycji. Oczywiście z wizyty świętego Mikołaja najbardziej cieszą się dzieci. Każda z nas ma w swoim otoczeniu jakiegoś malucha – siostrzenicę, bratanka, własną pociechę, dziecko przyjaciela tudzież przyjaciółki. Warto pamiętać o najmłodszych i kupić im jakiś miły upominek. Prezenty na Mikołajki  nie muszą być ani duże, ani jakoś super drogie. Najważniejszy jest gest i najważniejsze, żeby maluch znalazł coś pod poduszką lub w skarpecie. A wy macie już jakieś pomysły na mikołajkowe prezenty? Jeśli nie, poniżej znajdziecie kilka inspiracji 🙂

Prezenty dla najmłodszych

Mimo, że maluszek sam nam nie powie, jakie prezenty na Mikołajki chciałby dostać, to jednak jest kilka sprawdzonych propozycji. Genialnym rozwiązaniem są maty edukacyjne, o ile maluszek jeszcze takowej nie posiada. Fajne są też karuzele nad łóżeczko, wszelkiego rodzaju grzechotki i gryzaki. Fajnym rozwiązaniem są również świecące i grające zabawki, które każdego wieczora będą pomagały maluszkowi zasnąć. Każde dziecko ucieszy się też z przytulanki. Pluszowy miś nie kosztuje dużo, a na pewno wywoła uśmiech na twarzy malucha.

Prezenty dla starszaków

Dobrym pomysłem na prezent mikołajowy dla kilkuletniego malucha będą na pewno gry edukacyjne, klocki Lego (np. z motywem Star Wars) lub klocki drewniane, a także samochody, kolejki, lalki i domki dla lalek. Dziewczynki na pewno ucieszą się z lalek z jakże popularnej obecnie bajki „Kraina Lodu”. Jeśli obawiacie się, że obdarujecie dziecko zabawką, którą już ma, warto postawić na produkty, których nigdy za wiele. Doskonałym pomysłem są np. puzzle. Ich nigdy za wiele. Poza tym tego typu gadżety doskonale wpływają na rozwój intelektualny dziecka. Puzzle rozwijają wyobraźnię i pamięć. Uczą zapamiętywania i logicznego myślenia. Prezenty na Mikołajki takie jak puzzle to strzał w dziesiątkę, za który nie zapłacicie więcej niż 20-50 zł.

Prezenty dla uczniów

Dzieci w wieku szkolnym mają już bardzo sprecyzowane potrzeby. Oczywiście najbardziej pożądanymi prezentami są tablety i telefony. Jako, że gadżety te nie należą do najtańszych, zostawmy je rodzicom malucha. Sami wybierzmy jakąś grę zręcznościową lub książki. Te ostatnie to zawsze dobry pomysł na prezent. Dziewczynkom możemy kupić łyżwy lub wrotki. Wiele popularnych markerów ma je teraz w swojej ofercie w naprawdę atrakcyjnej cenie.