Masz problem? Poszukaj pomocy u specjalisty

psycholog warszawa

Dzisiejsze czasy nie należą do najłatwiejszych. Presja bycia najlepszym i robienia wszystkiego najlepiej potrafi odcisnąć piętno na naszej psychice. Prawda jest taka, że coraz więcej osób (zwłaszcza bardzo młodych) popada w przygnębienie i nie radzi sobie ze stresem. Niestety nieleczone depresje, przygnębienia, zaburzenia nastrojów, nerwice czy lęki potrafią być bardzo niebezpieczne. Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno, aby poprosić o pomoc.

Lekiem na całe zło jest dziś psycholog. Coraz chętniej korzystamy z jego rad i wsparcia. To żaden wstyd. Różnego rodzaju terapie i psychoterapie pomagają oswoić lęki i zmierzyć się z nimi. Pomagają również pokonać własne ograniczenia, nawet tak dokuczliwe, jak nieśmiałość, brak pewności siebie, niska samoocena. W zależności od indywidualnych preferencji, psycholog może umówić się z nami na terapię indywidualną lub grupową. Osobiście polecam wam spotkania indywidualne.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli mieszkacie w Warszawie i w kręgu waszych zainteresowań znajduje się psycholog pracujący właśnie w stolicy, zapoznajcie się z ofertą poradni psychologicznej – Strefa Myśli. Powstała ona z myślą o niesieniu pomocy osobom, które znalazły się w trudnym momencie swojego życia. Pracujący tam terapeuci do każdego podchodzą w sposób indywidualny, zapewniając jednocześnie uczucie komfortu i poczucie bezpieczeństwa.

Co może dać nam terapia?

Bardzo trudno jest radzić sobie z problemami w pojedynkę. Bardzo ciężko jest dzielić się nimi z kimś bliskim, nawet jeśli nasza mama czy tata od zawsze byli naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Czasami jest tak, że obawiamy się niezrozumienia. Rozmowa z kimś obcym i postronnym bywa łatwiejsza, niż ta z kimś, kogo znamy od urodzenia. Poza tym taka rozmowa ze specjalistą stawia nas i nasz problem w zupełnie nowym świetle i pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Psycholog nie rozwiązuje za nas problemu, ale pomaga nam poradzić sobie z nim, znaleźć odpowiednie wyjście z sytuacji. Zwykle wystarcza kilka spotkań, aby to, co nas gnębiło, odeszło w zapomnienie. Zazwyczaj jednak ilość spotkań ustalana jest indywidualnie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zajrzyjcie tutaj: http://www.strefamysli.pl/