Jak udekorować pokój na święta

jak udekorować pokój na święta

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam święta bożego narodzenia. Lubię zapach pieczonych ciast, a jeszcze bardziej lubię wszechobecne światełka, mikołaje, renifery, gwiazdki. Nie da się ukryć, że ozdoby świąteczne są pełne uroku. Im ich więcej, tym lepiej 🙂 Nawet najwięksi minimaliści, w okresie świąt powinni postawić na maksymalizm, bo nic tak nie podnosi wyjątkowości chwili, jak pięknie przystrojony dom. Jak udekorować własny pokój na święta? Pomysłów jest wiele. Ja dzisiaj podzielę się z wami moimi ulubionymi 

Dekoracja choinki

choinka sosna (źródło: www.nomi.pl)

choinka sosna (źródło: www.nomi.pl)

Oczywiście święta bożego narodzenia nie mogą obyć się choinki. To ona powinna być prawdziwą gwiazdą w tym czasie. O ile w pokoju rodziców lub salonie zawita duża, żywa choinka, o tyle w waszym gniazdku spokojnie może pojawić się choinka sztuczna. Ja osobiście nawet bardziej lubię takie. Powód? Choinki sztuczne są mniej wymagające w obejściu i w doskonałej formie wytrzymują do końca świąt. Obecnie dostępne choinki sztuczne tak naprawdę niczym nie różnią się od tych prawdziwych. Podobnie, jak te żywe, prezentują się fantastycznie. W zależności od tego, jak duży jest wasz pokój, możecie wybrać dużą choinkę aż do samego sufitu, a możecie też postawić na model biurkowy – mały i nie utrudniający codziennego życia 🙂

Pamiętajcie, że choinka nie musi być zielona. W tym sezonie bardzo modne są choinki sztuczne białe lub oprószone śniegiem. Do łask wracają też choinki w odcieniach złota, które wnoszą do wnętrza nutkę glamour.

złota choinka (źródło: nomi.pl)

złota choinka (źródło: nomi.pl)

Jeśli tylko macie na to ochotę, możecie przystroić choinkę w sposób tradycyjny, używając do tego rodzinnych pamiątek i ozdób z dzieciństwa, jak również w sposób nowoczesny. Pamiętajcie, że na choince fajnie wyglądają nie tylko bombki, ale także suszone owoce (np. jabłka, pomarańcze), laski wanilii, orzechy owinięte w złotko, a także dekoracje z papieru. Choinkę możecie udekorować sięgając również po drewniane zabawki. W dekoracji choinki możecie uciec się do rozmaitych kolorów lub postawić na jeden (ewentualnie dwa).

Dekoracja okna

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nie da się ukryć, że główną wizytówką naszego domu są okna. Dekorując pokój na pewno nie można o nich zapomnieć. Okna będą wyglądały zjawiskowo jeśli na karniszach zawiesicie zielone girlandy lub malutkie lampki. Fajnym pomysłem będą także lampki w postaci zwisających sopli. Do firan (o ile je posiadacie) możecie poprzypinać wstążki zakończone maleńkimi bombkami. Jeśli nie macie firan, całą uwagę skupcie na parapecie. Możecie na nim postawić świąteczne świeczniki lub lampiony. Skusić możecie się również na stroiki wykonane z choinkowych gałązek i szyszek. W tym roku szyszki są szalenie modnym elementem dekoracyjnym, tak więc warto o nich pamiętać.

Dekoracje krzeseł

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Mało kto w dekoracji mieszkań na święta pamięta o krzesłach. Zazwyczaj skąpane w ozdobach są stoły, a krzesła pozostają nagie. W tym roku zadbajcie, aby i one prezentowały się szykownie i świątecznie. Najłatwiejszym sposobem na udekorowanie krzeseł są pokrowce. Jeśli nie dysponujecie takowymi, wystarczy, że sięgniecie po ozdobną tasiemkę i owiniecie nią każde krzesło. Jeszcze prostszym sposobem na udekorowania krzesła jest przypięcie kokardki z tyłu oparcia.

Odrobina zapachu

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Dekorując pokój nie możecie zapomnieć o pięknym zapachu. Pomoże wam on w podkreśleniu świątecznej atmosfery, a przy okazji zapewni przyjemny nastrój. Chcąc wnieść odrobinę zapachu do pokoju możecie kupić zapachowe świeczki lub postawić na pachnące stroiki. Jeśli chodzi o te ostatnie to możecie w bardzo prosty sposób wykonać je samodzielnie. Ja zawsze kupuję kilka sztuk pomarańczy i wbijam w nie aromatyczne goździki. Rozwiązanie proste, a jakże efektowne!