Dieta dla mózgu

co jeść na lepszą koncentrację

Czy wiesz, że poprzez odpowiednie jesteś w stanie poprawić sprawność mózgu, a co za tym idzie – zdolność koncentracji i zapamiętywania faktów? Sprawdź, co powinnaś jeść, aby nauka szła sprawniej i była bardziej efektywna.

Na śniadanie: jajka

Dlaczego akurat jajka? Bo zawierają one witaminę B, która pomaga komórkom nerwowym spalać glukozę i przeciwutleniacze zapobiegające uszkodzeniom neuronów oraz kwasy tłuszczowe omega-3, które sprawiają, że praca nerwów jest utrzymywana na optymalnym poziomie. Jedząc jajka na śniadanie zwiększysz wydajność swojego mózgu, dzięki czemu będzie on pracował jeszcze lepiej i bardziej efektywnie!

Produkty pełnoziarniste

Mózg do sprawnej pracy potrzebuje bardzo dużo energii. Niezbędną energię zapewnią mu produkty pełnoziarniste takie, jak otręby, pełnoziarniste pieczywo, ciemny makaron i ryż. Jedząc te produkty na drugie śniadanie lub obiad skutecznie poprawisz swoją koncentrację i pamięć.

Owoce i warzywa

Aby poprawić swoje zdolności przyswajania informacji musisz również jeść dużo warzyw i owoców. Najlepsze są oczywiście te świeże i nieprzetworzone. Szczególnie dobrze na mózg wpływają pomidory i brokuły. Z owoców warto wybierać borówki i owoce bogate w witaminę C.

Słodkie co nie co: czekolada

Dobra wiadomość dla fanek czekolady. Naukowcy udowodnili, że czekolada zawiera substancje, które pobudzają mózg do pracy i poprawiają funkcje umysłowe w tym koncentrację i pamięć. Kilka kostek czekolady może zwiększyć koncentrację i efektywność pracy mózgu.

Pestki dyni

Pestki dyni to świetna propozycja na lekką i zdrową przekąskę. Zawierają one dużo kwasów tłuszczonych omega-3 oraz dzienną dawkę cynku. Spożywając te nasiona poprawiasz pamięć oraz stymulujesz funkcje myślowe.