przysmaki dla kota (źródło: gourmet-kot.pl)

przysmaki dla kota (źródło: gourmet-kot.pl)

Na pewno wiesz, że Twój kot jest prawdziwym koneserem i zasługuje na wszystko, co najlepsze. Ale czy na pewno wiesz, czym karmić swojego pupila tak, by był szczęśliwy i rozwijał się prawidłowo? Teorii na temat żywienia kotów jest tyle, co właścicieli tych niesamowitych zwierzaków. Ja sama bardzo często spotykam się z rozmaitymi poradami, wskazówkami… Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że nie ma jednego sprawdzonego przepisu na zdrową dietę dla naszego pupila. To, co smakuje jednym kotom, nie musi odpowiadać Twojemu pupilowi.

W żywieniu pupila warto wsłuchiwać się w indywidualne potrzeby naszego zwierzaka i codziennie za nimi podążać. Ja mogę tylko podpowiedzieć Ci, co powinno znaleźć się w diecie kota i po jakie przysmaki dla kota sięgać, aby ten był zadowolony i rozwijał się prawidłowo. Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które powinny zapewnić Twojemu zwierzakowi wyjątkowe doznania kulinarne.

Woda zamiast mleka

Przyjęło się, że ulubionym przysmakiem kotów jest mleko. Tymczasem większość zwierzaków nie toleruje laktozy zawartej w białym napoju… Nie słuchaj więc bajek i zamiast mleka podawaj swojemu pupilowi czystą wodę. Niech miseczka ze świeżą wodą będzie zawsze w jego zasięgu.

Nabiał

O ile wasz kot nie ma tendencji do tycia, raz na jakiś czas możesz uraczyć go śmietanką wysokotłuszczową i żółtym serem. Koty uwielbiają takie przysmaki. Na pewno Twój pupil będzie Ci wdzięczny za takie rarytasy.

Mięso

Koty to mięsożercy, dlatego mięso w menu zwierzaka powinno odgrywać jedną z ważniejszych ról. Pamiętajcie tylko, aby nie podawać kotom mięsa surowego. Jeśli chcecie dać mu mięso drobiowe, to tylko ugotowane lub sparzone. To samo tyczy się wieprzowiny i jagnięciny. Dobrą karmą dla kota jest również dziczyzna, konina i królik.

Ryby

Koty poza mięsem, lubią również ryby. Dlatego też raz na jakiś czas (np. raz w tygodniu) dobrze jest podać zwierzakowi smaczną rybkę. Pamiętaj tylko o jednym. Kotom nie serwujemy ryb wędzonych!

Warzywa

Mimo, że koty są mięsożerne, to jednak w ich menu powinny znaleźć się również warzywa. Najlepszym warzywem dla kota jest marchewka. W sklepach zoologicznych dostępna jest także specjalna kocia trawka do poskubania.

Przysmaki dla kota
źródło: gourmet-kot.pl

źródło: gourmet-kot.pl

Rybki witaminowe, ciasteczka, chrupki, paszteciki… W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele propozycji na przysmaki dla kota. Z całą pewnością warto po nie sięgać. I to nie tylko ze względu na wygodę. Większość z dostępnych w sklepach przysmaków jest szalenie zdrowa dla Twojego pupila. Na przykład ulubione przysmaki większości kotów – GOURMET marki PURINA (kliknij) zawiera starannie wyselekcjonowane składniki, które dostarczają zwierzakowi odpowiednich witamin i minerałów. Poza tym, tego typu przysmaki dla kota są bardzo smaczne. Wiele testów i badań potwierdziło, że koty uwielbiają tego typu rarytasy i chętnie się nim zajadają. Więc jeśli chcesz uszczęśliwić swojego małego przyjaciela, miej zawsze pod ręką małe – smaczne co nie co. Twój kot będzie zachwycony!