Paznokcie ślubne – propozycje i informacje

Na ten jeden, niezwykle wyjątkowy dzień w życiu nie przystoi nie zadbać we właściwy sposób o własne dłonie. Ze względu na towarzyszący temu zwyczaj zakładania obrączek na pierwszy plan wysuwają się paznokcie. Które ze sposobów zdobienia są na taką okazję szczególnie pożądane w obecnym czasie?

Zasady doboru paznokci ślubnych

O ile ciężko stwierdzić, czy istnieje w ogóle coś takiego, jak ślubny savoir-vivre dotyczący tego, w jakiej stylizacji powinny być nasze paznokcie na ślubnym kobiercu, o tyle dla własnego komfortu lepiej byłoby przestrzegać pewnych reguł. Tylko wtedy nie zaburzymy całokształtu kompozycji. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazane wyłącznie na stonowane rozwiązania, jak popularny do niedawna styl french. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na o wiele odważniejszy manicure.
Zasadniczo paznokcie ślubne powinny współgrać z innymi elementami stylizacji takimi jak: fryzura, sukienka, makijaż. W praktyce oznacza to, że nie zawsze to, co modne, okaże się w danym przypadku najlepszą opcją. Ciężko, żeby w przypadku klasycznej sukienki, fryzury i makijażu zdecydować się na ostentacyjne zdobienie. Owszem same paznokcie powinny promieniować blaskiem, jednak nie na tyle dużym, by przesadnie wysuwać się na pierwszy plan. Zachowując umiar w doborze koloru, z pewnością na tym nie stracimy. To, co piękne, niekoniecznie musi być krzykliwe.

Kolory paznokci ślubnych

Współczesnym pannom młodym zdecydowanie nie brakuje odwagi w doborze barw. Skutkiem tego nierzadko decydują się one na coś, co być może jeszcze dekadę temu uznane było za nietakt. Należy jednak pamiętać, że o ostatecznym wyborze koloru może zdecydować taki czynnik, jak pora roku. O ile latem najczęściej decydujemy się na żywsze barwy zdobień, o tyle zimą stawiamy na coś bardziej stonowanego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przełamać także i ten schemat.
Wśród najpopularniejszych barw nie sposób nie wspomnieć o klasycznym różu, intensywnej czerwieni, czy fiolecie w rozmaitych odcieniach. W ostatnim czasie na pierwszy plan wysuwają się inne kolory jak np. miętowe. Przy założeniu spójnej stylizacji panny młodej mogą stanowić świetne dopełnienie całości. O samym kolorze może zdecydować także karnacja. Zupełnie inaczej powinno podejść się do doboru w przypadku jasnych dłoni niż do opalonej skóry. W takiej sytuacji warto wykorzystać potencjał wynikający w danej sytuacji. Odrobina szaleństwa w postaci żywych barw z pewnością nie zaszkodzi.

paznokcie ślubne

Dodatki do paznokci ślubnych

Nie ma nic złego w bogatym wzornictwie, o ile to zrobione jest w dobrym stylu. Oczywiście i w tym przypadku wskazane jest zachowanie umiaru. Wciąż jednym z najpopularniejszych dodatków są naklejki. Wzorzyste ozdoby mogą stanowić doskonałe dopełnienie odpowiednio polakierowanych już paznokci. Obecnie znajdziemy w sprzedaży niemal każdy interesujący nas wariant. Największym plusem tego rozwiązania jest to, że można je bardzo szybko aplikować.
Wśród innych, pojawiających się często w przypadku paznokci ślubnych ozdób nie można zapomnieć o cyrkoniach. Połyskujące w interesujący sposób potrafią nadać kolorytu naszym dłoniom. Mogą być doskonałym dopełnieniem do zdobiącej panią młodą biżuterii. Na ślubnym kobiercu nie brakuje także kobiet z paznokciami przyozdobionymi brokatem. Nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, by zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie, pod warunkiem, że zostanie ono zaaplikowane z najwyższą dbałością. Natomiast panie, którym żadne ozdoby nie przypadły do gustu, najczęściej decydują się na paznokcie typu nude. To swoisty minimalizm podkreślający piękno dłoni.

Klasyczne czy Nowoczesne paznokcie?

Odwieczny dylemat przyszłych pań młodych ogranicza się w przypadku paznokci do jedno, zasadniczego wyboru. Postawić na klasykę, czy może odważyć się na jedno z nowoczesnych, będących na topie rozwiązań? Moda zmienia się na tyle szybko, że to, w sezonie ślubnym 2018 cieszy się największą popularnością, być może w roku 2019 odejdzie w zapomnienie. Warto śledzić więc na bieżąco informacje na temat obowiązujących trendów. Wówczas wybierzemy jedno z przodujących rozwiązań o wysokich walorach estetycznych.
Klasyka to niewątpliwie jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, bo sprawdzi przy każdej okazji. Dlatego też nie ma nic złego w paznokciach typu nude, czy french. Stonowane, ale wciąż kolorowe mogą być dumnie prezentowane przy tak szczególnej okazji. Paznokcie typu nude można jednak w delikatny sposób uczynić znacznie ciekawszymi dla oka. Wystarczy jedynie sięgnąć po rozwiązanie określane mianem baby boomer. To niejako połączenie stylu french z ombre. Przyozdobione w ten sposób paznokcie przypominają wyglądem cieniowane włosy.

paznokcie ślubne

Żelowe czy hybryda?

O tym, jaki manicure powinien być wykonany w określonym przypadku, decyduje tak naprawdę wiele czynników. Nie bez znaczenia jest również kondycja paznokci. W momencie, kiedy zależy nam na trwałości, nie bez powodu lepiej rozważyć manicure żelowy bądź akrylowy. Ten wariant może utrzymywać się na płytce aż do miesiąca, kiedy hybrydy zwykle osiągają o połowę gorsze wyniki. Dużo w tym przypadku zależy jednak od tego, jakiego lakieru użyto podczas zabiegu.
Bardzo krótkie, czy też mocno zniszczone paznokcie co do zasady lepiej zdobić żelem. Trzeba pamiętać, że ta metoda ma pewną wadę. Sam zabieg trwa około trzech godzin, gdzie manicure hybrydowy można wykonać w salonie kosmetycznym o wiele szybciej. Niezależnie od tego, który typ zdobienia paznokci wybierzemy, musimy również pamiętać o tym, że później trzeba w umiejętny sposób zdjąć lakier. Najlepiej, żeby taką czynność wykonano w gabinecie kosmetycznym. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia paznokci do zera.

manicure ślubny

Szkolenia z tworzenia perfekcyjnych paznokci ślubnych

Cyklicznie organizowane kursy pozwalają zrozumieć, na czym polega perfekcyjny manicure. Na wspomnianych szkoleniach można dowiedzieć się wszystkiego na temat tego, jak zrobić perfekcyjne zdobienie paznokci na tak wyjątkową okazję. Takie przeszkolenie bez wątpienia jest niezbędne dla personelu salonu kosmetycznego, by ten mógł podołać niezwykle odpowiedzialnemu zadaniu, czyli przyozdobieniu paznokci kobiecie mającej stanąć lada moment na ślubnym kobiercu.

Na zajęciach prowadzonych pod szyldem faber anna można dowiedzieć się znacznie więcej na temat manicure, niż tylko to, jak wybrać kosmetyczkę odpowiednią na pomieszczenie wszelkich niezbędnych akcesoriów do zdobienia paznokci. Uczestnicy kursów po zakończeniu zajęć zdobędą wiedzę niezbędną w swoim fachu. Dzięki temu ich klientki zdecydowane na manicure ślubny będą miały pewność, że w danym zakładzie kosmetycznym obsłużą je wedle życzenia i przy zachowaniu najwyższych starań. Bez znaczenia, czy będzie chodzić o paznokcie okrągłe, czy też kwadratowe.

Przygotowanie dłoni na ten wyjątkowy dzień, jakim jest zawarcie ślubu, ma niebywałe znaczenie. Paznokcie wystawione w szczególny sposób na ekspozycję muszą prezentować się nienagannie. Dlatego najlepiej powierzyć ich zdobienie wykwalifikowanej specjalistce. Najlepiej po skończonych kursach z zakresu wykonywania ślubnego manicure na poziomie profesjonalnym.