SVR TOPIALYSE – krem myjący do skóry atopowej i wrażliwej

SVR TOPIALYSE - krem myjący do skóry atopowej i wrażliwej (źródło: www.wpteka-melissa.pl)

SVR TOPIALYSE – krem myjący do skóry atopowej i wrażliwej (źródło: www.apteka-melissa.pl)

Każdy kto ma skórę atopową lub bardzo wrażliwą wie, jak ciężka jest ona w „obsłudze”. Trzeba nie tylko pilnować właściwej pielęgnacji, ale także uważać na szereg czynników (zwłaszcza w sezonie zimowym), które mogą wywołać bolesne podrażnienia.

Bardzo często spotykam się z pytaniami, co robić, aby zapewnić skórze atopowej i wrażliwej odpowiednią ochronę. Z własnego doświadczenia wiem, że pierwszym, co należy zrobić jest sięgnięcie po właściwe produkty do demakijażu i mycia skóry. Pamiętajcie o tym, by w codziennej pielęgnacji stosować tylko i wyłącznie produkty apteczne, które są wolne od substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Osobiście polecam wam SVR TOPIALYSE – krem myjący do codziennej higieny twarzy i ciała. Produkt ten został stworzony z myślą zarówno o dzieciach, jak i dorosłych. Możecie więc mieć pewność, że jest wyjątkowo delikatny i nie zrobi wam krzywdy.

Krem do mycia TOPIALYSE nie tylko niweluje przesuszenie skóry, ale także uzupełnia niedobór związków lipidowych. Zawarte w kosmetyku ceramidy doskonale regenerują skórę, z kolei peptydy regulatorowe pomagają przywrócić równowagę układu immunologicznego. Dużą zaletą jest też wyciąg z lukrecji, który ogranicza świąd, będący najbardziej dokuczliwym objawem skóry atopowej.

Dla mnie dużym atutem produktu jest jego wydajność. Lubię kosmetyki, które starczają na długi czas i nie kończą się po kilku razach użycia. Zaletą jest również to, że krem nie za bardzo się pieni. Nie przepadam za kosmetykami, które produkują obfitą pianę. Te mniej pieniące, wydają mi się bardziej skuteczne. Plusem jest też opakowanie z poręczną pompką, która działa do samego końca. To właśnie dzięki niej możliwe jest nałożenie odpowiedniej ilości preparatu – ani nie za dużo, ani nie za mało. Koszt kremu do mycia również wydaje się być ok. Za opakowanie 500ml trzeba zapłacić około 40zł. Według mnie nie jest to dużo. Pamiętajcie, że kupujemy produkt specjalistyczny, apteczny, a nie pierwszy lepszy.

A co ze skutecznością preparatu? SVR TOPIALYSE mimo, że jest bardzo delikatny jest jednocześnie bardzo skuteczny! Doskonale spisuje się w kwestii oczyszczania skóry z codziennych zanieczyszczeń i makijażu.

To tyle, jeśli chodzi o produkt kosmetyczny. W codziennym podejściu do skóry atopowej i wrażliwej nie zapominajcie też o ochronie przed wiatrem, ostrym słońcem i mrozem. Przed każdym wyjściem z domu, nałóżcie na skórę preparat ochronny!