Proste sposoby na łamiące się paznokcie

łamiące się paznokcie

Zdrowe i mocne paznokcie to wizytówka każdej z nas. Niestety bywa i tak, że nasze paznokcie zamiast zachwycać swoim wyglądem, rozdwajają się i łamią. Koszmar! Bywa to denerwujące, ale w łatwy sposób możemy temu zabiec. Co ciekawe, nie musimy od razu biec do kosmetyczki i wydawać resztę zaskórniaków. Z powodzeniem sprawdzą się domowe sposoby i zakupione w drogerii odżywki.

Natłuszczające kąpiele

Łamiące się paznokcie potrzebują jednego – solidnego nawilżenia. A na pewno nic tak nie nawilża paznokci jak kąpiel w olejkach. Tak naprawdę można ją przygotować z każdego olejku, a najlepiej kilku! Świetnie sprawdzi się mieszanka olejku kokosowego, migdałowego i arganowego. Kąpiel natłuszczająco-nawilżającą wykonujemy przez około 10 minut. Zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu.

Odżywienie

Rozdwajające i łamiące się paznokcie potrzebują również odżywienia. W tym celu dobrze zaopatrzyć się w specjalne odżywki wzmacniające do paznokci. Warto również wzbogacić codzienną dietę o produkty zawierające dużo witamin i biotyny. Najlepszym źródłem składników przyjaznych paznokciom znajdziemy w płatkach owsianych i orzechach laskowych.

Lecznicze lakiery

Przeprowadzając akcję naprawczą paznokci, warto również zainwestować w lecznicze lakiery do paznokci. Takie lakiery można teraz znaleźć chyba w każdej drogerii. Zawierają lecznicze składniki, które działają szybko i skutecznie. Niektóre z nich można stosować pod kolorowy lakier do paznokci. Będą wtedy spełniać także funkcję bazy pod lakier.