Na co zwrócić uwagę kupując skórzane buty

skórzane buty

Nie bez powodu mówi się: pokaż mi swoje buty, a powiem ci kim jesteś. Buty są naszą wizytówką i wbrew pozorom potrafią powiedzieć o nas najwięcej. Warto więc zawsze wybierać te solidne i dobre gatunkowo, niezależnie od tego jaki styl preferujemy. Najlepsze buty? Oczywiście, że skórzane! Takie buty odznaczają się nie tylko eleganckim designem, ale także dużą wytrzymałością i trwałością. Bardzo często są w stanie przetrwać naprawdę wiele. Skórzane buty są o wiele wygodniejsze od innych modeli. Potrafią przetrwać ulewy i inne „katastrofy” pogodowe. Ale uwaga! Skóra – skórze nie jest równa. Na co więc zwrócić uwagę kupując skórzane buty? Poniżej krótki poradnik. Zapraszam!

Po pierwsze – skóra naturalna

Podczas kupowania butów należy pamiętać, że skóra skórze nierówna. Dlatego zawsze postaraj się wybierać obuwie wykonane ze skóry naturalnej. Tylko ona jest gwarancją trwałości, wysokiej jakości i komfortu użytkowania. Skóra syntetyczna nie zapewni takiej wygody noszenia, ponieważ stopa  w nich nie będzie oddychać. W obuwiu ze skóry naturalnej przetrwasz nawet cały dzień bez uczucia męki i innego dyskomfortu. Pamiętaj – dobrej jakości skóra jest gładka oraz delikatna w dotyku.

Po drugie – cholewka, wyściółka i inne

Wszystkie elementy powinny być wykonane z materiałów, które idealnie dopasują się do stopy. Chodzi bowiem o to, aby podczas chodzenia buty nie uciskały i zapewniały termoregulację. Takie buty szczególnie sprawdzają się na zimę – skórzane kozaki zapewnią stopom ciepło, przepływ powietrza i przy odpowiedniej pielęgnacji bez problemu dotrwają do końca sezonu.

Po trzecie – kształt butów

Źle dobrane buty skórzane potrafią spowodować dyskomfort. Dlatego jeśli tylko możesz wybieraj obuwie mające zaokrąglony czubek. Dzięki temu twoje palce nie będą zbyt ściśnięte i stopy nie będą zbyt szybko się męczyć. I jeszcze jedno. Zawsze zmierz buty, które chcesz ubrać i pamiętać, że te wygodne powinny pozwalać na swobodny ruch palcami. Jeśli lubisz obuwie w szpic, wybieraj je tylko na okazjonalne wyjścia.