pinterest

pinterest

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami. Z  jednej strony wnosi do świata mody coś nowego, świeżego, z drugiej zaś przemyca najlepsze smaczki z lat ubiegłych. Tak było z sezonem 2013 i tak też będzie z niedawno rozpoczętym sezonem 2014. Jeśli zastanawiacie się co będziemy nosić w tym roku, poniżej znajdziecie kilka inspiracji.

1. Czerń i biel

Black&White (źródło: pinterest)

Black&White (źródło: pinterest)

Ten wysmakowany duet zabłysnął już w zeszłym roku. Tak się spodobał, że i w tym roku będziemy po niego sięgać. Nic w tym dziwnego. Połączenie bieli i czerni to szczyt klasycznej elegancji, która zawsze jest w cenie i która sprawdza się w każdej sytuacji. To także kwintesencja doskonałego stylu. Wystarczy zwykły biały t-shirt założyć do czarnych skórzanych spodni lub czarnej ołówkowej spódnicy, aby osiągnąć szczyt perfekcji. Aby uniknąć efektu „kelnera” stylizacje twórzcie na zasadzie: czarna góra – biały dół.

2. Pudrowy róż

Pudrowy róż (źródło: pinterest)

Pudrowy róż (źródło: pinterest)

Kolor ten będzie obecny wszędzie. Będzie pojawiał się na ubraniach, jak i dodatkach. W odcieniach delikatnego różu będziemy nosić płaszcze w wydaniu XXL, dopasowane sukienki, żakiety, koszule. Jestem przekonana, że gdy raz założycie na siebie delikatny róż, już nigdy nie będziecie chciały go zdjąć. Nie jesteście przekonane do tego koloru? Spójrzcie tylko na zdjęcia Kim Kardashian w pięknym różowym płaszczu od Celine.

3. Powrót do przeszłości.

Powrót do przeszłości - Balmain (źródło: pinterest)

Powrót do przeszłości – Balmain (źródło: pinterest)

Miłośniczki ubrań w stylu lat 60, 80 i 90 będą wniebowzięte. Retro będzie silnym trendem w sezonie 2014. Od was będzie zależeć, który styl wybierzecie i jak go będziecie interpretować na  co dzień. Nie tak dawno temu do przeszłości powrócił Balmain. Twarzą jego kolekcji została Rihanna.

4. Kopertówki

Kopertówki (źródło: pinterest)

Kopertówki (źródło: pinterest)

Jeśli do tej pory wydawało wam się, że kopertówki to idealne torebki na okazjonalne wyjścia, teraz będziecie musiały zmienić myślenie. Kopertówki 2014 to torebki, które będzie można nosić na co dzień i do wszystkiego. Te w niewielkich rozmiarach będą prawdziwym hitem. Modne będą zarówno te monochromatyczne, jak i wielokolorowe. Modne będą kopertówki gładkie, jak i z nadrukami, w klasycznych formach, jak również o dziwnych kształtach.

5. Torby XXL

Torby XXL (źródło: pinterest)

Torby XXL (źródło: pinterest)

Duże torby to nie lada gratka dla fanek wygodnych rozwiązań. Jeśli, tak jak ja lubicie mieć pod ręką wszelkie drobiazgi i gadżety będziecie zachwycone. Wielkie shopper bag, które były modne w sezonie 2013, będą modne również teraz. Warto więc zachować zakupioną rok temu torbę. Na pewno przyda się i to nie raz!

6. Granat z bordo

Granat i bordo (źródło: pinterest)

Granat i bordo (źródło: pinterest)

Granat i bordo to dwie silne barwy, które w modzie były obecne już od dawna. Do tej pory występowały solo i trzeba przyznać, że miały się całkiem nieźle. W sezonie 2014 postanowiły nie walczyć o dominację. Stworzyły zgrany duet, który już na wstępie wydaje się być ciekawym rozwiązaniem.

7. Krata

Kratka (źródło: pinterest)

Kratka (źródło: pinterest)

Inspiracje punk rockiem były silnym trendem końcówki 2013. Jesienią i zimą kratę nosiła cała ulica. Jak się okazuje cała ulica będzie nosić kraciaste ubrania również wiosną 2014.