Modna wygoda

Nowy sezon to nowe pomysły na dodatki. Jak każda kobieta kocham torebki i z każdym nowym sezonem pożądam nowego modelu. Z pewnością wiecie już, że niekwestionowanym przebojem będą torby z frędzlami oraz torebki w słodkich odcieniach pasteli. Musicie jednak przyznać, że torebka noszona na ramieniu lub w dłoni nie zawsze jest rozwiązaniem funkcjonalnym i wygodnym. Bywają sytuacje, kiedy chcemy, aby nasze ręce pozostały wolne i niczym nie zajęte. I tu pojawiają się plecaki! Genialne gadżety, które rynek mody i serca stylistów podbiły już w zeszłym sezonie… 

W sezonie wiosna-lato 2014 plecak będzie obowiązkowym wręcz elementem naszych stylizacji. Już teraz projektanci jednogłośnie uczynili z niego „must have” sezonu. Nawet wierny klasyce i elegancji Karl Lagerfeld dał się skusić i wplótł do swojej najnowszej kolekcji plecaki pochlapane kolorową farbą. Nigdy mi się nawet nie śniło, że w kolekcji Chanel zobaczę plecaki. A jednak. Na marginesie muszę przyznać, że wyglądają one obłędnie!

Co tu dużo mówić, dodatek, który kiedyś kojarzył się głównie ze stylem grunge lub hippi stał się teraz dodatkiem ekskluzywnym i niezwykle pożądanym przez fashionistki na całym świecie. Na fali popularności lat 80 i 90 powrócił do nas w świetnej formie.

Mieszkanki Paryża, Nowego Jorku, czy Londynu łączą plecaki z klasyką. Zakładają je do prostych dżinsów, ołówkowych spódnic i srebrnych szpilek. Blogerki łączą plecaki z dżinsowymi ogrodniczkami, które jak się okazuje tej wiosny będą wciąż modne, a także ze skórzanymi spodniami i koszulami w kratę. Z czym jeszcze można nosić plecak? Tak naprawdę z czym tylko macie ochotę. Dodatek ten fajnie będzie wyglądał do oversizowej białej koszuli i krótkich szortów, jak również długiej spódnicy i krótkiego topu. Zwykły t-shirt i modne w tym sezonie spodnie z szerokimi nogawkami także dogadają się z plecakami.

Najmodniejsze modele? Te proste i bez udziwnień. Zainteresowaniem będą cieszyć się plecaki w kolorach bieli, jak również niezwykle szykowne w odcieniach pasteli. Prawdziwym hitem będą także te w odcieniach żółci zarówno pastelowej, jak i neonowej. Dacie się skusić?