Leczenie trądziku, czyli jak i czym zwalczać niechciane krosty

pinterest

pinterest

Nie tak dawno temu pisałam wam, że trądzik jest prawdziwą zmorą i bolączką większości młodych osób. Potrafi spędzić sen z powiek i wpędzić w poważne kompleksy. Od tamtej pory moje zdanie w tej kwestii się nie zmieniło. Trądzik to jedna z najbardziej dokuczliwych chorób skórnych, dlatego też jak najszybciej należy podjąć się jego leczenia. Jeśli wydaje się wam, że pozbycie się pryszczy graniczy z cudem, to mam dla was jedną radę: jak najszybciej o tym zapomnijcie! Leczenie trądziku jest możliwe i przynosi naprawdę zadowalające efekty. Owszem, walka z trądzikiem nie należy do najłatwiejszych, jednakże zazwyczaj kończy się sukcesem i to nie po stronie pryszczy 🙂 

Leczenie farmakologiczne

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest ten do gabinetu dermatologa. Lekarz specjalista oceniając stan waszej skóry, rodzaj trądziku i stopień jego zaawansowania, przepisze odpowiednie leki na odblokowanie mieszków, co z kolei zapobiegnie tworzeniu się pryszczy. Jeśli w skórze istnieje już stan zapalny, konieczne będzie przepisanie antybiotyków. Spokojnie, nie są one takie straszne, jak się wydaje. Antybiotykoterapia trwa zazwyczaj od 4 do 6 miesięcy. Bardzo często dermatolodzy przepisują także preparaty do stosowania miejscowego, oparte na roztworach spirytusowych, zawierających mentol i kwas salicylowy.

Zabiegi medyczne

Leczenie trądziku nie ogranicza się tylko i wyłącznie do farmakologii. Ważne są też profesjonalne zabiegi na trądzik. Ich celem jest przyspieszenie usuwania zaskórników, zmian grudkowych i przebarwień. Poza tym, odpowiednio dobrane do potrzeb zabiegi pomogą w utrzymaniu efektów leczenia. Po serii takich zabiegów, skóra jest nie tylko lepiej ukrwiona, ale i odżywiona. Zaczerwieniania znikają, pory się obkurczają, a przebarwienia spowodowane krostami, rozjaśniają się.

Leczenie przy pomocy kosmetyków

Eucerin Dermo PURIFYER - żel oczyszczający (źródło: www.eucerin.pl)

Eucerin Dermo PURIFYER – żel oczyszczający (źródło: www.eucerin.pl)

Farmakologia i zabiegi to nie wszystko. Kropką nad „i” w walce z trądzikiem jest właściwa pielęgnacja i higiena skóry. Osoby borykające się z pryszczami powinny używać delikatnych, aczkolwiek skutecznych środków myjących, takich jak te z linii EUCERIN DermoPURIFYER, które działają na cztery główne przyczyny powstawania niedoskonałości. Produkty z linii EUCERIN nie tylko zmniejszają wydzielanie sebum i ograniczają powstawanie zaskórników, ale także działają przeciwbakteryjnie i łagodzą wszelkie stany zapalne. Licznie przeprowadzone badania potwierdziły, że leczenie trądziku (a raczej wspomaganie leczenia) produktami EUCERIN przynosi pożądane efekty i widoczną redukcję zmian trądzikowych. Co ważne, preparaty te nie zakłócają stosowanego leczenia farmakologicznego i są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Zapomnijcie więc o mydłach i tradycyjnych środkach do mycia skóry, gdyż mogą one wywołać nieprzyjemne podrażnienia i jeszcze bardziej nasilić objawy choroby.

Eucerin Dermo PURIFYER - kojący krem nawilżający (źródło: www.eucerin.pl)

Eucerin Dermo PURIFYER – kojący krem nawilżający (źródło: www.eucerin.pl)

W codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej nie można też zapominać o sumiennym jej nawilżaniu. Sięgając po kojący krem nawilżający EUCERIN Dermo PURIFYER zapewnicie swojej skórze intensywne nawilżenie, wygładzenie i ochronę UVA / UVB. Co ważne, produkt ten nie zatyka porów, działa przeciwbakteryjnie i reguluje wydzielanie sebum.

Pielęgnację skóry trądzikowej warto wzbogacić również o tonik (oczywiście polecam wam tonik z serii EUCERIN DermoPURIFYER), który nie tylko da uczucie odświeżenia, ale także dokładnie oczyści skórę z wszelkich zanieczyszczeń.