Kupujemy buty na siłownię

Trend na bycie fit trwa w najlepsze! Nałogowo chodzimy na siłownię i do klubu fitness. Każdy, kto ćwiczy wie, że poza samodyscypliną i zapałem, ważny jest również ubiór, a zwłaszcza obuwie. Te ostatnie zapewniają nam komfort i chronią przed różnego rodzaju urazami. Wszelkie trampki czy tenisówki, które nosimy na co dzień nie nadają się do ćwiczeń. Jeśli aktywność fizyczna nie jest u was przejawem chwilowego kaprysu, koniecznie zainwestujcie w odpowiednie obuwie.

Zakup właściwych butów sportowych to nie lada wyzwanie. Przy ich wyborze należy brać pod uwagę każdy, nawet najmniejszy detal w ich konstrukcji. Najważniejszą kwestią są materiały z których wykonano buty. Powinny być przewiewne tak, aby zapobiegały nadmiernej potliwości stóp. Ważne też, aby buty sportowe były lekkie i dobrze amortyzowały stopę. Istotną sprawą jest też prawidłowa przyczepność, która jest bardzo przydatna podczas ćwiczeń na śliskich powierzchniach. Buty, w których będziemy ćwiczyć na siłowni nie mogą ślizgać się po podłodze. Podeszwa takiego buta powinna być też dużo bardziej elastyczna i cieńsza, aniżeli w butach do biegania.

Dobrą stabilizację zapewnią stopom buty sznurowane, wyposażone w sztywny zapiętek. Pamiętajcie, aby tył buta był dobrze dopasowany i sięgał za kostkę. Zapobiegnie to bolesnym skręceniom stawu skokowego i kolanowego. Może to dziwnie zabrzmi, ale buty do trenowania powinny być w nieco większym rozmiarze, niż buty, które nosimy na co dzień. Dlaczego? Bo podczas ćwiczeń stopa może spuchnąć i tym samym się powiększyć.

Na rynku dostępne są modele butów z wbudowaną poduszką powietrzną lub żelową. Tego typu rozwiązania pomagają amortyzować wstrząsy i zmniejszają ryzyko urazów. Jest to szczególnie ważne, gdy ćwiczycie na twardej powierzchni i w trakcie ćwiczeń wykonujecie dużo podskoków i wyrzutów nóg.

A co z wyglądem takich butów?

Aspekt wizualny, a więc to, czy buty są ładne, modne, kolorowe czy też nie, nie ma wpływu na ich funkcjonalność i komfort. Fakt, może mieć wpływ na nasze samopoczucie i dać nam lepszą motywację do ćwiczeń. W końcu nie od dziś wiadomo, że w ładniejszym stroju lepiej się ćwiczy i bardziej chce się trenować. Fajnym rozwiązaniem, które pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym jest wybranie butów takiej marki, która dba nie tylko o komfort swoich butów sportowych, ale także o ich modny wygląd. Warto wiedzieć, że niektóre marki, jak na przykład Nike dają możliwość indywidualnego zaprojektowania butów do ćwiczeń. Decydując się na tę opcję, możemy nie tylko wybrać kolor naszego obuwia, ale także umieścić na nich swoje inicjały lub jakiś napis. Niestety koszt takich butów jest dość spory, ale może warto poczekać i nazbierać odpowiednią sumę tak, aby później wyróżniać się z tłumu ludzi ćwiczących w klubie fitness?