Jak wykonać makijaż do szkoły

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Makijaż do szkoły to temat bardzo delikatny. Większość nauczycieli alergicznie reaguje na pomalowane uczennice, chyba że… ich makijaż jest bardzo dyskretny i niemalże niezauważalny. Ale jak wykonać makijaż, który podkreśli atuty urody, zamaskuje ewentualnie niedoskonałości, a jednocześnie nie rozzłości grona pedagogicznego? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Zanim przejdziemy do opisywania makijażu krok po kroku – mała dygresja. Nastolatki nie muszą ukrywać kurzych łapek i zmarszczek mimicznych, bo ich nie posiadają. Nie muszą też maskować cieni pod oczami. Jedyne co mogą mieć do ukrycia i co zechcą zamaskować to krostki i przebarwienia. Do tego celu spokojnie wystarczy podkład i korektor na zmiany skórne. Wybierając podkład, najlepiej skupić się na tych przeznaczonych dla skóry młodej (ewentualnie dla cery trądzikowej). Takie kosmetyki są o niebo lżejsze, niż podkłady dla kobiet dojrzałych, dzięki czemu nie obciążają skóry i nie tworzą na jej powierzchni maski. Należy pamiętać, aby kolor podkładu był utrzymany w identycznym odcieniu, co skóra lub był od skóry o ton jaśniejszy. W ten sposób uniknie się efektu maski. Z korektorów najlepiej wybierać podwójne: w odcieniu zieleni i beżu. Kolor zielony zadba o leczenie krostek, z kolei korektor w kolorze beżu – skutecznie zamaskuje niedoskonałości.

Makijaż twarzy krok po kroku

makijaż twarzy1. Na umytą i osuszoną skórą nakładamy krem na dzień.

2. Następnie na twarz nakładamy korektor. Korektory zielone (na wypryski) zawsze nakładamy przed aplikacją podkładu.

3. Podkład nakładamy na twarz opuszkami palców. Dopiero gdy nabierzecie w tej kwestii wprawy, będziecie mogły używać gąbeczki do podkładu. Pamiętajcie, aby podkład nakładać od środka twarzy na boki i zawsze ku dołowi. Jeśli wasza cera jest tłusta i ma tendencje do świecenia się – twarz możecie delikatnie oprószyć pudrem sypkim. Pamiętajcie tylko – umiar ma znaczenie!

4. Na koniec na kości policzkowe kładziemy róż tak, aby ożywić cerę. Pamiętajcie tylko – im mniej różu, tym lepiej. Dobrze też, aby kosmetyk nie był zbyt ciemny. Zamiast różu, z powodzeniem możecie użyć rozświetlacza. Ale uwaga – bardzo delikatnie!

5. Na usta nakładamy błyszczyk w transparentnym kolorze. Idąc do szkoły unikamy malowania ust w mocniejszych kolorach.

Makijaż oczu krok po kroku

makijaż oczuMakijaż oczu do szkoły tak naprawdę możecie wykonać przy użyciu zaledwie 2-3 kosmetyków (tuszu do rzęs, cienia do powiek, odżywki do brwi). Jak to wygląda krok po kroku?

1. Na powieki kładziemy delikatny cień w odcieniu skóry lub szampana (obowiązkowo matowy!).

2. Rzęsy pokrywamy tuszem. Trzeba jednak pamiętać, że rzęsy nie mogą być zbyt przerysowane, dlatego też do ich podkreślenia warto użyć tuszu w odcieniu brązu. Wygląda on subtelniej, niż tusz czarny. Rzęsy górne możemy wytuszować ciut mocniej (ale nie za mocno) niż rzęsy dolne.

3. Na sam koniec czeszemy brwi. Jeśli wasze są niesforne, nałóżcie na nie (w minimalnych ilościach) odżywkę do rzęs lub brwi, a następnie przeczeszcie je grzebykiem, Dzięki temu wasze brwi zyskają ładniejszy kształt i nie będą rozchodzić się w różne strony.

Gotowe! 🙂

Poniżej podaję link do strony, na której znajdziesz kosmetyki nie tylko do makijażu oczu:

http://www.hebe.pl/piekno/makijaz/oczy