Jak się ubierać do pracy, by przetrwać upały?

Dress code latem bywa bardzo kłopotliwy. Wysokie temperatury nie idą w parze z formalnymi strojami, obowiązkiem noszenia zakrytych ubrań i butów czy znienawidzonych wręcz rajstop. Jest jednak kilka sposobów na to, by przetrwać najgorętsze miesiące nie łamiąc zasad dress code’u.

ubranie do biura

 

Warto zwrócić uwagę na to, że w ostatnim czasie dress code bardzo się rozluźnił. W wielu branżach nie ma już sztywnych reguł dotyczących stroju, a „luźny piątek” coraz częściej trwa przez cały tydzień. Miejsc, w których także latem trzeba nosić garsonkę, zakryte buty i rajstopy, jest coraz mniej. Jeśli nie mamy sztywnych reguł dotyczących stroju, skomponowanie ubrania w sam raz na lato nie jest trudne. Pamiętajmy jednak o tym, że biuro to nie plaża i nawet przy pełnej swobodzie noszenie klapek, kusych szortów i mocno wydekoltowanych bluzek jest nie na miejscu. Możemy jednak włożyć sandały czy odkryte pantofle czy elegancką bluzkę bez rękawów. Latem sprawdzą się materiały lekkie i naturalne, takie jak len czy jedwab.

jedwabna bluzka

 

Co jednak w sytuacji, gdy reguły są sztywno określone? W przypadku formalnego dress code’u sprawdzą się letnie sukienki z krótkimi rękawami, garsonki uszyte z naturalnych tkanin, dzianinowe bluzki. Jeśli zakładamy marynarkę, pod spód możemy włożyć prostą koszulkę na ramiączkach. Kiedy nie musimy mieć marynarki, postawmy na połączenie lekkiej bluzki z prostą spódnicą czy jasnymi spodniami. Wybierajmy materiały w stu procentach naturalne, lekkie i przewiewne. Istotne są też kolory – latem sprawdzą się jasne pastele, biel, kremowe beże. Jeśli rajstopy są koniecznością, wybierajmy jasne i bardzo cienkie (poniżej 10 den).

ołówkowa spódnica i biała bluzka

Source: lyst.com via Theresa on Pinterest