Jak idealnie pomalować paznokcie?

Chcesz cieszyć się estetycznymi i efektownymi paznokciami, ale masz dość częstych wizyt u kosmetyczki? Marzysz o idealnej stylizacji paznokci, wykonanej w domowym zaciszu? Na szczęście, profesjonalny manicure w salonie to nie jedyna droga, byś mogła cieszyć się wyjątkowo zadbanymi dłońmi. Z powodzeniem, jak robi to wiele kobiet, możesz pomalować paznokcie samodzielnie. Poza wybranym lakierem i akcesoriami do paznokci, przyda Ci się również nieco wprawy i cierpliwości!

Jak przygotować paznokcie do malowania lakierem?

Domową stylizację paznokci zacznij od przygotowania płytki. W tym celu, za pomocą płatków kosmetycznych i zmywacza, usuń poprzedni lakier, oczyszczając dokładnie każdy paznokieć. Pamiętaj, by używać zmywacza bez acetonu, który niszczy płytkę i ma drażniący zapach. Zrób to z dużą dokładnością, dzięki czemu podczas nakładania nowego lakieru, łatwiej będzie Ci go rozprowadzić po powierzchni paznokcia. Następnie, spiłuj płytkę na dowolnie wybrany kształt. W ostatnim czasie szczególnie modne są paznokcie migdałki i proste paznokcie o bardzo naturalnym wyglądzie. Posługując się pilnikiem pamiętaj, by przylegał on prostopadle do płytki. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko rozwarstwiania się paznokcia. Po spiłowaniu paznokci zajmij się skórkami. By te nieco zmiękły i łatwiej było Ci je usunąć, zanurz dłonie w misce z ciepłą wodą na około 5-10 minut. Po tym czasie, odpychaj skórki za pomocą specjalnego patyczka. Nadmiar skórek usuń ostrożnie cążkami.

Sprawdź: W jaki sposób piłować paznokcie aby nadać im pożądany kształt?

Kolejny krok to wygładzenie powierzchni paznokci polerką. Nie wykonuj przy tym zbyt intensywnych ruchów, gdyż nadmierne tarcie może uszkodzić płytkę. Ważnym elementem poprzedzającym wykonanie stylizacji, jest też pokrycie paznokci odpowiednią bazą. Jej warstwa będzie chronić paznokcie przed uszkodzeniami, przebarwieniami oraz działaniem szkodliwych substancji toksycznych. Baza sprawi też, że powierzchnia paznokci będzie gładsza, rozprowadzenie lakieru prostsze, a uzyskany efekt stylizacji utrzyma się na dłużej.

pomalowane paznokcie

Sposoby malowania paznokci w domu

Twoje paznokcie są już gotowe do malowania. To czas, by wybrać ulubiony lakier i przystąpić do działania. W tym celu, chwyć buteleczkę z lakierem w obie dłonie i delikatnie nimi pocierając, rozgrzej jego zawartość. Dzięki temu aplikacja lakieru przyjdzie Ci z większą łatwością. Potrząsanie butelki sprawi z kolei, że zawarte w lakierze pigmenty równomiernie się rozłożą. Przechodząc do malowania, zacznij od nałożenia kropelki lakieru na środek płytki w jej dolnej części. Pierwszy ruch poprowadź w kierunku nasady, a kolejno w górę ku końcowi paznokcia. Zadbaj o to, by każde pociągnięcie pędzelka, podczas którego pokrywasz lewą i prawą partię paznokcia, wykonane było w tym samym kierunku. Opisane czynności powtórz kolejno na wszystkich paznokciach obu dłoni. Po skończonej aplikacji lakieru uzbrój się w cierpliwość. Pozwól pierwszej warstwie wyschnąć, a potem nanieś kolejną. Do uzyskania idealnego efektu potrzeba zwykle 2-3 warstw. Dobrze więc, by na czas malowania zapewnić sobie rozrywkę, jak choćby oglądanie ulubionego serialu. Dzięki temu czas między malowaniem kolejnych warstw nie będzie Ci się zbytnio dłużył. Oprócz klasycznej stylizacji, ciekawe efekty uzyskasz wykonując manicure typu ombre, zdobienia brokatem lub naklejki wodne – to, na co się zdecydujesz, zalezy wyłącznie od Twojej wyobraźni!

Jak malować paznokcie przy skórkach?

Malowanie paznokci, zwłaszcza na początku drogi z domową stylizacją, może sprawiać Ci nieco kłopotu. Największym wyzwaniem są skórki, które łatwo ubrudzić i trudno doczyścić! Aby uniknąć nieestetycznych plam, wykorzystaj jeden sprawdzony trik. A właściwie preparat, który znajdziesz wśród produktów do stylizacji paznokci w sieci. Skin Cleaner, bo o nim mowa, to prawdziwe kosmetyczne cudo, dzięki któremu unikniesz zalania paznokci lakierem. Tak zwana guma do skórek, to nic innego jak płynny środek, którego grubą warstwę należy nałożyć na wał okołopaznokciowy. Po zaschnięciu, które zajmuje około 2 minut, utworzy on trwałą gumopodobną warstwę ochronną. Tak zabezpieczone skórki, będą w pełni odporne na działanie lakieru. Możesz więc wrócić do stylizacji paznokci bez najmniejszych obaw o zepsucie efektu jednym nieprecyzyjnym pociągnięciem pędzelka. Wszechstronna guma spełnia swoje zadanie nie tylko przy malowaniu zwykłym lakierem, ale również podczas używania stempli, aerografu czy gąbki. Po zakończeniu stylizacji, należy lekko podważyć i ściągnąć zaschniętą gumę.

utwardzanie lakieru hybrydowego

Malowanie paznokci zwykłym lakierem a lakierem hybrydowym

Wybór produktów do stylizacji paznokci może zawrócić w głowie. Jeśli chcesz zadbać o swoje dłonie w domowym zaciszu, do swojej dyspozycji masz znacznie więcej niż tylko tradycyjne lakiery. Profesjonalny manicure jak z salonu pozwolą Ci uzyskać przede wszystkim niezwykle popularne lakiery hybrydowe. Stanowią one świetną alternatywę dla zwykłych lakierów, których podstawową wadą jest słaba trwałość. Do ich uszkodzenia może dojść zawsze wtedy, gdy myjesz naczynia, bawisz się z dzieckiem, jeździsz na rowerze lub wykonujesz inne czynności. W idealnym stanie tradycyjny lakier utrzymuje się zwykle zaledwie tylko kilka dni. Na szczęście, problemy te znikają dzięki lakierom hybrydowym. Stworzone z myślą o kobietach, które lubiąc aktywny tryb życia czy prowadząc dom, chcą cieszyć się zadbanymi paznokciami na dłużej. Lakiery hybrydowe swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wyjątkowej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, hybryda nie ściera się i nie matowieje, a pomalowane nią paznokcie wyglądają jak nowe przez 2-3 tygodnie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że lakiery hybrydowe nakłada się łatwo i szybko, bez potrzeby czekania do wyschnięcia kolejnej warstwy.

Akcesoria do malowania paznokci

Do wykonania perfekcyjnego manicure w domu potrzebne będą Ci akcesoria do paznokci. Najważniejszymi przyborami, jakie muszą znaleźć się nie tylko u profesjonalnej kosmetyczki, ale również u Ciebie, są: cążki do skracania paznokci, pilnik do nadawania im pożądanego kształtu, wyrównująca powierzchnię polerkę, drewniany patyczek do usuwania skórek oraz baza wzmacniająca płytkę. Przydatna może być też szczoteczka, z pomocą której usuniesz drobny pył z paznokci. Do wykonania ozdób przyda Ci się z kolei brokat, naklejki wodne lub inne wybrane dekoracje. Jeśli zamiast tradycyjnej stylizacji paznokci, zdecydujesz się na manicure hybrydowy, niezbędne będą też dodatkowe akcesoria. Należą do nich lampa UV i lakiery hybrydowe. Dobrym pomysłem może być inwestycja w zestaw startowy do hybryd, w którym znajdziesz wszystkie narzędzia niezbędne do wykonania manicure.