Drwal – nowy trend w męskiej modzie

lumbersexual trend

Wymuskany metroseksualny elegant? A może hipster? Zapomnijcie o nich! Teraz zarówno jedni, jak i drudzy wypadli z obiegu! Najnowszym wzorcem męskiego stylu jest drwal… nie byle jaki, bo miejski lub jak kto woli miastowy 😉 Niektórzy zwykli nazywać ich dzikimi barbarzyńcami. Oni osobiście wolą nazywać siebie 100% facetami.

Drwaloseksualni mężczyźni wyglądają tak, jakby właśnie wybierali się na polowanie lub wracali z górskiej wędrówki, gdzie po drodze ścięli jakąś sosnę. Najwięcej przedstawicieli tego gatunku można spotkać w Nowym Jorku. Większość z nich jest albo projektantami albo fotografami albo bliżej nieokreślonymi artystami. Nieodłącznym ich elementem jest zadbana broda i nierzadko długie włosy. Tacy panowie ubrani są w niezbyt obcisłe dżinsy (one były synonimem metroseksualnych) najlepiej powycierane i z dziurami, ciężkie buty (na które może spaść nawet siekiera, a im i tak nic się nie stanie), klasyczny t-shirt, kraciastą koszulę i bawełnianą bluzę z długim rękawem lub zamiast bluzy – jakiś nietuzinkowy sweter.

Dość często mają na sobie również skórzaną kurtkę, ewentualnie militarna parkę. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak flanelowa koszula! Bez niej drwal nie rusza się z domu. Częstym dodatkiem drwali jest czapka… może to być zwykła czapka z daszkiem ale bardziej pożądana jest wełniana, najlepiej wykonana ręcznie.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Miłym uzupełnieniem całości jest też biżuteria męska. Oczywiście nie ma mowy tu o żadnych kolczykach, jednakże charakterystyczny (typowo męski) zegarek czy jakieś nietuzinkowe bransoletki są jak najbardziej wskazane. Niektórzy drwale chętnie sięgają również po stylowe naszyjniki, które komponują z luźnymi t-shirtami. Jedno jest ważne – wybrana przez drwala biżuteria męska powinna pochodzić od jakiegoś młodego projektanta lub powinna być zrobiona ręcznie, bo współczesny miejski drwal nie popiera wielkich koncernów (osobiście polecam: biżuteria męska od polskich projektantów MyBaze.pl)

To, że facet jest drwalopodobny wcale nie oznacza, że o siebie nie dba. Ci, co tak myślą, bardzo się mylą. Drwale podobnie jak dawniejsi metroseksualni także przykładają do swojego wyglądu dużo uwagi. Te wszystkie luźne stylizacje, które wyglądają jakby były mieszanką rzeczy złapanych w biegu, tak naprawdę są bardzo dokładnie przemyślane.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

W Polsce najbardziej znanym drwalem jest Kamil Pawelski prowadzący bloga Ekskluzywny Menel. Jego znakiem szczególnym jest pozornie niedbały i zadziorny styl ubierania się, któremu daleko do klasycznej elegancji i modowych zdobyczy minionego hipsterskiego szaleństwa.

Prognozuje się, że brodaci faceci odziani we flanelowe koszule w kratkę, lekko podniszczone dżinsy i ciężkie buty już niedługo staną się obiektem pożądania każdej kobiety… bo przecież większość z nas stęskniła się za prawdziwymi facetami, którzy zamiast testowania coraz to nowszych pianek do włosów lub kremów pod oczy, wolą spędzić aktywnie czas na łonie natury… no może niekoniecznie w lesie 😉

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest