Co zrobić, że buty były wygodniejsze?

co robić żeby buty nie obcierały

Wiele kobiet działa na zasadzie: nieważne czy wygodne, najważniejsze, że pięknie wyglądają. Skąd ja to znam. Sama często kupuję buty, które do komfortowych nie należą, ale na nodze prezentują się obłędnie. Niekiedy jednak dopiero po pewnym czasie okazuje się, że zakupione buty są niewygodne, np. obcierają przy dłuższym chodzeniu. Jak sobie poradzić z problemem niewygodnych butów?

Sposoby na zbyt małe buty

Jeśli okaże się, że buty, które w sklepie wydawały się idealnie dopasowane są zbyt ciasne, możemy zanieść je do szewca lub możemy zająć się nimi samodzielnie. W jaki sposób? Dobre efekty przyniesie spryskanie skórzanych butów wodą i chodzenie w nich po domu do czasu wyschnięcia. Dzięki temu materiał ulegnie lekkiemu rozciągnięciu, a buty dopasują się do kształtu stopy. Możemy też zbyt ciasne buty umieścić nad garnkiem z parującą wodą. Zabieg ten pomoże nieco rozciągnąć ciasne buty. I ostatni sposób – użycie młotka. To właśnie przy pomocy tego narzędzia szewc rozciąga obuwie. Metoda polega na lekkim postukiwaniu młotkiem butów – zawsze w kierunku od czubka do pięty.

Sposoby na obcierające buty

Każdy z nas miał kiedyś obtarte pięty lub pęcherze. Jak bardzo jest to nieprzyjemne, nie trzeba nikomu mówić. Co ciekawe, nie tylko zbyt ciasne buty potrafią poranić nasze stopy. Również obuwie zbyt luźne może obetrzeć pięty. Co robić w takiej sytuacji? Zamiast zaklejać plastrem uszkodzone miejsce, powinniśmy nakleić plaster wewnątrz buta – dokładnie tam, gdzie nam dokucza. Dzięki temu plaster dłużej się utrzyma i będzie niewidoczny. Do zbyt luźnych butów można też dokupić piankową wkładkę, która wypełni wolną przestrzeń w bucie i tym samym zapobiegnie otarciom.