Chcesz być modna? Tego na siebie nie zakładaj – cz.2

Ostatnio wzięłyśmy sobie na tapetę rzeczy, z których lepiej zrezygnować w tym sezonie, gdyż są uważane za obciachowe. Dziś na chwilę powrócimy do tego zagadnienia i do poprzedniej listy dorzucimy jeszcze kilka „perełek”. Co poza butami na platformie czy spodniami biodrówkami jest równie niemodne? Z czego powinno się zrezygnować chcąc być modnym i stylowym?

  1. Legginsy

Nie wiem dokładnie kiedy legginsy wyszły z siłowni na ulice, ale niestety stało się. Nie wiem czemu dziewczyny uwierzyły, że legginsy mogą zastąpić spodnie, ale stało się. Prawda jest taka, że legginsy naprawdę dobrze wyglądają wyłącznie w sali fitness, na siłowni lub podczas porannego biegania. Noszenie ich na co dzień nie wygląda dobrze i nie jest w dobrym guście.

  1. Neonowe ubrania

Kilka lat temu polskie i zagraniczne ulice zalała fala neonowej odzieży. Nosiłyśmy neonowe odcienie żółtego, różu i zieleni. Dziś neony ustąpiły miejsca złamanym pastelom i kolorom kamieni szlachetnych. Neony przestały być modne. Co więcej – uchodzą za szczyt bezguścia i złego smaku. Jeśli chcesz być modna i uznawana za stylową, powinnaś jak najszybciej pozbyć się ze swojej szafy wszystkich neonowych rzeczy i dodatków.

  1. T-shirt z cyrkoniami

Cyrkonie same w sobie są dość kontrowersyjne. Coś, co tylko udaje brylant nie może wyglądać dobrze i być uznawane za ładne. Moda na t-shirty z cyrkoniami tak szybko jak się zaczęła, tak samo szybko się skończyła. I bardzo dobrze! Masz jeszcze taką koszulkę gdzieś w komodzie? Szybko się jej pozbądź!

  1. Dobieranie koloru torebki pod kolor butów

Jeszcze parę lat temu zasada była jedna: buty dobieramy kolorystycznie do torebki. Tym sposobem nosiłyśmy beżowe szpilki i beżową kopertówkę, czarne botki i czarną shopper bag. Nuuuuda! Dziś całe szczęście zasada ta nie obowiązuje. Można nawet powiedzieć, że jest passé.

  1. Sweter bliźniak

Sweter bliźniak to był hit. Wystarczyło zestawić go z dowolną spódnicą albo spodniami i voilà strój do pracy/na uczelnię gotowy. Niestety taki sweter dodawał lat i powagi. Pewnie z tego też względu tak chętnie wyrzuciłyśmy go ze swojej szafy.