Biustonosz do biegania. Sprawdź, jaki wybrać!

stanik do biegania

W ostatnim poście pisałam o zaletach biegania, dlaczego warto rozpocząć je akurat jesienią, itp. Dziś na tapetę wezmę stanik do biegania. Bo jak wiadomo, poza dobrymi butami, to niezwykle ważny element garderoby biegaczki. Dobry biustonosz musi odpowiednio podtrzymywać biust w trakcie treningu, a jednocześnie zapewniać komfort na najwyższym poziomie. Osobiście najbardziej lubię staniki, których nie czuć podczas biegania. Nie lubię jak coś mi się wżyna tu i ówdzie. Wybór odpowiedniego biustonosza biegowego wcale nie jest taki prosty. Poniżej znajdziesz kilka (mam nadzieje przydatnych) porad dotyczących zakupu biustonosza sportowego.

Stanik – top

Jeśli Twoje piersi są małe, możesz na początek wybrać proste rozwiązanie i wyposażyć się w stanik sportowy, który przypomina top. Tego typu biustonosze są wygodne, wykonane z przyjaznego dla ciała materiału. Czujemy się w nich dobrze i komfortowo. Mimo tego, że część z nich ma nawet wbudowaną miseczkę, to sprawdzą się jedynie w przypadku dziewczyn, które nie mają zbyt dużych piersi.

Staniki dobrze dopasowane

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie biustonosz sportowy, który zostanie idealnie dopasowany, jeśli chodzi o obwód i miseczkę. Takie modele znajdziesz u wielu producentów m.in. Shock Absorber, Panache Sport.

jaki biustonosz do biegania wybrać

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy doborze biustonosza biegowego zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Najlepiej aby był miły w dotyku oraz skonstruowany tak, aby mieć jak najmniej szwów, które mogą być przyczyną otarć i podrażnień.

Miseczka stanika sportowego musi być idealnie dopasowana – nie za duża, ani też nie za mała. Bardzo ważną kwestią jest też obwód biustonosza. Zmierz się i wybierz taki biustonosz, który jest o kilka centymetrów węższy. Na początku może być dość niewygodnie, ale dzięki temu zapewnisz swoim piersiom lepszą amortyzację. Poza tym musisz pamiętać, że z czasem stanik może się ciut rozciągnąć, dlatego zawsze lepiej wybrać węższy.