Balsam czy olejek do opalania?

Wakacje tuż, tuż. Jeszcze moment, jeszcze momencik a zaczniemy pakować wakacyjne walizki. Pakując się na letnie wojaże nie zapomnij zabrać ze sobą kosmetyku do opalania. Jest on tak samo ważny jak strój kąpielowy, a nawet i ważniejszy. To dzięki preparatowi do opalania, nie tylko nie nabawisz się poparzenia słonecznego, ale także zadbasz o dobrą kondycję swojej skóry. Wśród bogatej gamy produktów, dużą popularnością cieszą się balsamy i olejki do opalania. Co sprawdzi się lepiej?

Balsam vs olejek – konsystencja

Tak naprawdę to, czy wybierzesz olejek, czy balsam w dużej mierze zależy od twoich indywidualnych preferencji. Wiadomo, że olejki są z reguły bardziej tłuste i dają efekt „lepkości”. Balsamy z kolei szybciej się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Jeśli nie przeszkadza ci to, że twoja skóra po nałożeniu olejku będzie się lepić, wybierz olejek. W przeciwnym razie proponuję balsam.

Balsam vs olejek – szybkość opalania

Zaprawione w bojach dziewczyny zgodnie twierdzą, że przy olejkach do opalania skóra opalania się szybciej. Po części wynika to z tego, że olejek nie jest idealnie bezbarwny, a spora część dostępnych na rynku olejków zawiera składniki samoopalające. Oczywiście nie oznacza to, że stosując balsam twoja skóra nie złapie promieni słonecznych i się nie opali. Owszem, opali się ale na opaleniznę będziesz musiała poczekać ciut dłużej.

Balsam vs olejek – poziom ochrony

Konsystencja i rodzaj kosmetyku do opalania mają najmniejsze znaczenie. Najważniejsze są filtry UVA i UVB. Pamiętaj, że im wyższa wartość SPF, tym wyższy poziom ochrony przed poparzeniem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeśli masz bardzo jasną karnację, obowiązkowo wybierz kosmetyk z SPF 50. Jeśli już wcześniej się opalałaś i nie masz skłonności do opalania na czerwono, możesz wybrać preparat posiadający SPF 30. Uwaga! To, że kosmetyk do opalania ma wysokie SPF wcale nie znaczy, że się nie opalisz. Opalenizna przy SPF 50 i SPF 30 czy 20 będzie taka sama! Tutaj chodzi głównie o poziom bezpieczeństwa.