Alergia na roztocza. Sprawdź jakie daje objawy

jak objawia się alergia na roztocza - makro powiększenie roztocza

źródło: http://befit.pl

Alergie to prawdziwa bolączka XXI wieku. Coraz więcej osób na nie zapada. Coraz więcej osób boryka się z nieprzyjemnymi objawami ze strony układu oddechowego i skóry. Wbrew pozorom, alergie to nie tylko przypadłość dzieci, ale także młodzieży i osób dorosłych. Jedną z najczęściej występujących jest alergia na roztocza, zwana również alergią na kurz. Ze względu na to, że alergen znajduje się w domu, nie można ot tak od niego uciec. Ale można skutecznie z nim walczyć. Najważniejsze w tym wszystkim, aby stosunkowo wcześniej rozpoznać przeciwnika. Jakie są typowe objawy alergii (kliknij) na kurz? O tym słów kilka w poniższym wpisie.

Objawy alergii na roztocza kurzu

Objawy alergii na kurz (roztocza) są bardzo podobne do objawów przeziębienia, przez co dość często z przeziębieniem są mylone. Różnicę widać zazwyczaj wtedy, kiedy „przeziębienie” nie mija, a tylko przybiera na sile. Pierwsze objawy alergii na roztocza zazwyczaj dotyczą górnych dróg oddechowych. Najpierw pojawia się lekkie drapanie w gardle i chrypka, a później pojawia się katar. Z dnia na dzień nieżyt nosa staje się coraz bardziej zaawansowany i uciążliwy. Pojawia się kichanie, uczucie zatkanego nosa i… wodnista wydzielina. Kolejne objawy alergii na kurz mogą dotyczyć naszych oczu. Typowe jest szczypanie i pieczenie oczu, a także łzawienie. Później do tych wszystkich objawów dochodzą jeszcze problemy z oddychaniem, kaszel i świszczący oddech. Biorąc pod uwagę fakt, że uczulenie na roztocze kurzu domowego ma charakter przewlekły, mogą wystąpić także inne objawy alergii, jak: bóle głowy, zaburzenia koncentracji, uczucie zmęczenia czy senność. Alergeny roztoczy mogą również wywoływać skórne reakcje alergiczne, np. świąd i zaczerwienienie skóry, a także pokrzywkę i obrzęk.

Świąd i ewentualna wysypka jako objawy alergii - na zdjęciu młoda kobieta drapie się po przedramieniu

źródło: http://wylecz.to

Objawy alergii – kiedy pojawiają się najczęściej?

Objawy alergii na kurz, w przeciwieństwie chociażby do objawów alergii na pyłki, odczuwa się przez cały rok. Ich nasilenie przypada jednak na okres jesienno-zimowy. Dlaczego? Bo to sezon grzewczy i okres słabszej wentylacji pomieszczeń. Gdy robi się chłodniej, rzadziej wietrzymy mieszkania, przez co kurz kumuluje się we wnętrzach jeszcze bardziej. Objawy alergii na kurz przybierają na sile także podczas wykonywania konkretnych czynności, jak odkurzanie, zamiatanie, trzepanie dywanów, ścieranie kurzu. Nieprzyjemne dolegliwości mogą nasilić się także po położeniu do łóżka, gdyż zarówno materace, jak i pościel stanowią środowisko dla roztoczy.