Loki są znowu w modzie. Tej wiosny mistrzowie fryzjerstwa lansują naturalne fale, które miękko opadają na twarz. Tego typu fryzura nie tylko łagodzi rysy twarzy, ale także dodaje blasku i świeżości. Jestem pewna, że każda z Was przynajmniej raz w życiu marzyła o tym, aby być posiadaczką pięknych, bujnych loków. Dziś każda z nas może te pragnienia zrealizować i to w każdej chwili. Nawet jeśli nasze włosy są proste jak drut, na specjalną okazję mogą stać się zalotnie zakręcone. Wystarczy uciec się do kilku sprawdzonych sposobów na loki i gotowe. Poniżej znajdziecie krótki poradnik dotyczący tego, jak szybko zrobić loki, które przetrwają całą noc 🙂

Po pierwsze – niezbędne urządzenia

suszarko lokówka Rowenta

suszarko lokówka Rowenta

Suszarko lokówka to wszystko, czego potrzebujemy, aby zrobić sobie loki marzeń. Polecam Wam suszarko lokówkę Rowenta, która umożliwia samodzielne tworzenie każdej wymarzonej fryzury i każdego – nawet bardzo finezyjnego upięcia. Suszarko lokówka Rowenta posiada dwie wielkości szczotek, które pozwalają tworzyć nie tylko bujne fale, zalotne loki, ale także gładkie fryzury. Dodatkowo, specjalny koncentrator zapewnia intensywny nadmuch powietrza, jednocześnie nie niszcząc włosów. Inną równie ważną zaletą suszarko lodówki Rowenta są dwa rodzaje grzebieni – do przeczesania kosmyków w celu przygotowania włosów do stylizacji oraz zwiększający objętość, który pozwala stworzyć piękną, naturalną fryzurę bez efektu kasku. Jak dla mnie suszarko lokówka marki Rowenta (model CF8252) to strzał w dziesiątkę i wybór najlepszy z najlepszych. Wierzcie mi na słowo – testowałam wiele gadżetów do stylizacji włosów i jeszcze żaden nie podbił mojego serca tak bardzo, jak suszarko lokówka od Rowenty.

Po drugie – niezbędne kosmetyki

Piękne loki nie zrobią się same z siebie, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty stylizujące. Przydatny będzie zarówno jedwab (ewentualnie nabłyszczacz do włosów), jak również matowa pasta do włosów. Te z Was, które boją się o trwałość fryzury, mogą zaopatrzyć się w piankę do włosów.

Jak to zrobić?

Jeśli zależy Ci na trwałych lokach, które przetrwają każdą imprezę, ich kręcenie rozpocznij już od samej nasady. Po zakręceniu pasma, nie puszczaj go od razu, tylko chwilę podtrzymaj tak, aby jeszcze ciepłe nie rozprostowało się. Jeśli zależy Ci na luźniejszych lokach – przytrzymaj suszarko lokówkę w pionie (równolegle z włosami). Ciaśniejsze i bardziej zwarte loki uzyskasz trzymając urządzenie poziomo. Aby loki trzymały się dłużej, nie myj włosów w dniu ich kręcenia. Świeże włosy nie sprzyjają tworzeniu trwałych fryzur.

Gdy włosy wystygną, możesz delikatnie rozczesać je szczotką. Nie bój się – nie rozprostują się! Kolejny krok to kosmetyk nabłyszczający. Wyciśnij jedną porcję nabłyszczacza, rozetrzyj ją w rękach i przeczesz palcami włosy od połowy w dół. Następnie sięgnij po pastę matującą w ilości nie większej, niż połowa orzecha laskowego. Rozetrzyj ją w dłoniach i ugnieć delikatnie loki. Teraz fryzura jest już gotowa!