Zapalenie pęcherza? Wylecz je!

źródło: neofuragina.pl

źródło: neofuragina.pl

Zapalenie pęcherza to nie żart. Dolegliwość ta potrafi obniżyć jakość i komfort codziennego życia. Najczęściej dopada płeć żeńską. Wynika to głównie ze specyficznej anatomii kobiecej, a dokładniej rzecz ujmując – z długości kobiecej cewki moczowej, która jest czterokrotnie krótsza niż u mężczyzn, co tylko ułatwia bakteriom przedostawanie się do pęcherza moczowego.

Mimo, że zapalenie pęcherza wydaje się być przypadłością błahą, to jednak taka nie jest. Bagatelizowane i nieleczone zapalenie pęcherza może rozwinąć się w bardziej poważną chorobę. Dlatego też, jeśli tylko dopadnie Was owa przypadłość, jak najszybciej rozpocznijcie walkę z nią. W jaki sposób? Sięgając po lek na zapalenie pęcherza oraz uciekając się do sprawdzonych domowych sposobów. Ale po kolei…

Objawy zapalenie pęcherza

Aby mieć pewność, że dopadło Was zapalenie pęcherza, dobrze jest znać typowe objawy tej choroby. Co powinno zwrócić naszą uwagę? Przede wszystkim ból i nieprzyjemne pieczenie przy oddawaniu moczu. Poza tym uporczywy świąd i pieczenie w okolicach intymnych. Zapalenie pęcherza może objawiać się również w inny sposób. Charakterystyczne jest częstsze oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy, a także zmieniony zapach moczu. Przy zapaleniu pęcherza możliwe są także bóle w dole brzucha.

Jak sobie pomóc?

  1. Picie dużej ilości płynów – im więcej, ty lepiej. Idealnie byłoby wypijać nawet 3 litry wody i ziółek dziennie. W ten sposób zapobiegniemy dalszemu rozwojowi infekcji. Jeśli nie przepadacie za czystym smakiem wody czy herbatek ziołowych, możecie dodać kilka kropel cytryny.
  2. Ziołoterapia – a jeśli o ziołach mowa… Wypijane ziołowych herbatek jest bardzo wskazane przy zapaleniu pęcherza. Tego typu herbaty działają moczopędnie i łagodzą przykre objawy zapalenia. Najlepsze są napary z bratka, pokrzywy, mniszka i skrzypu.
  3. Rozgrzewanie się – i nie chodzi tu wcale o zakładanie dodatkowego swetra czy dodatkowej pary skarpet. Chodzi o ciepłe okłady przykładane do podbrzusza. Ciepło działa rozkurczowo i minimalizuje ból, a co za tym idzie, przynosi błogie ukojenie i pożądaną ulgę. Ciepłe okłady można wykonywać zarówno przy użyciu termofora, jak i poduszki elektrycznej.
  4. NeoFuragina - sprawdzony lek na zapalenie pęcherza

    NeoFuragina – sprawdzony lek na zapalenie pęcherza

    Lek na zapalenie pęcherza – jeden z ważniejszych elementów kuracji leczniczej. Najskuteczniejszym lekiem dostępnym bez recepty jest neoFuragina (sprawdź). Lek zwalcza nie tylko główne objawy dyskomfortu takie, jak ból, pieczenie, świąd, ale także same przyczyny zapalenie pęcherza, czyli bakterie E.Coli. Lek na zapalenie pęcherza NeoFuragina jest bardzo skuteczny i bezpieczny w stosowaniu. Szybko przynosi ulgę i pomaga zapomnieć o przykrym doświadczeniu.