Zadbaj o swoje włosy po lecie

pielęgnacja włosów wykonywana przez młodą kobietę siedząc w wannie

Wakacje… słońce, wiatr, wysokie temperatury, często plaża i morze. Wszystko brzmi rewelacyjnie, tylko nie dla naszych włosów. Mimo, że wcześniej nie zauważamy nic złego, to jednak z początkiem jesieni, nasza fryzura zaczyna wołać o pomoc. To właśnie zaraz po wakacjach, zaczynamy zauważać, że nasze włosy stały się matowe, przesuszone, pozbawione życia. Jedynym ratunkiem jest naprawcza pielęgnacja włosów (kliknij). Całe szczęście istnieje kilka rozwiązań, aby przywrócić włosom dawną świetność. Co możemy zrobić? Oto kilka przykładów…

Jak sprawić, żeby nasze włosy na nowo były piękne i zdrowe?

opakowanie Palmolive Naturals - pielęgnacja włosów

Palmolive Naturals – szampon do włosów suchych

Pielęgnacja włosów po lecie w dużej mierze powinna opierać się na ich regeneracji lub jak to nazywają specjaliści – rekonstrukcji. Warto teraz sięgnąć po kosmetyki, które odbudują nasze zniszczone włosy: nawilżą i odżywią wnętrze włosa, tym samym poprawiając ogólny stan i wygląd fryzury. Fantastycznym rozwiązaniem są zabiegi kosmetykami termoaktywnymi – ich działanie rozpoczyna się w momencie poddania włosów działaniu ciepła np. suszarki. Włosy zostają otoczone naturalną powłoką, która chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Takie zabiegi można przeprowadzić w domu, bez większego wysiłku. Równie dobre efekty zapewnią odpowiednie szampony. Najlepiej wybierać te, które delikatnie myją a jednocześnie odżywiają. Dobrym wyborem będą na pewno szampony zawierające naturalne proteiny pozyskane z mleka oraz ekstrakt z miodu, jak np. Palmolive Naturals Milk&Honey. Tego typu szampon sprawi, że pielęgnacja włosów będzie kompletna – zregeneruje włosy i pomoże je naprawić. Poza szamponem, warto a nawet trzeba sięgnąć ma maskę intensywnie nawilżającą. Biorąc pod uwagę fakt, że włosy same nie mogą uzupełnić poziomu nawilżenia, taka maska świetnie im w tym pomoże.

Przycinanie i okiełznanie włosów

Pielęgnacja włosów szamponem i maską to jedno. Ważną kwestią jest także rozprawienie się z rozdwojonymi końcówkami oraz okiełznanie zbuntowanych kosmyków. Najlepszym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest podcięcie ich, a następnie odpowiednie odżywianie końcówek. Jeśli chodzi o okiełznanie włosów, które po lecie uwielbiają się buntować, to warto zamienić produkty do stylizacji na produkty prostujące włosy. Takie produkty robione są z myślą o wypełnieniu łuski włosów, dzięki czemu są one gładsze i łatwiej je okiełznać.

Czego unikać w pielęgnacji włosów po lecie?

Nawet najlepsza pielęgnacja włosów nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie zmienimy pewnych nawyków. Po sezonie letnim, zanim nasze włosy odzyskają dawną formę, powinniśmy unikać lakierów, mocnych żeli i pianek, które pozbawiają osłabione włosy blasku. Rzadziej też rozjaśniajmy włosy. Polecam kosmetyki delikatne, które przede wszystkim odżywią nasze włosy, a przy okazji utrwalą fryzurę.