Zadbaj o swoje włosy na wakacjach

jak dbać o włosy na wakacjach

Kochamy wakacje. Oj kochamy. Niestety nasze włosy potrafią nieźle ucierpieć w momencie, kiedy my korzystamy ze wszystkich dobrodziejstw sezonu letniego. Wysokie temperatury, gorące powietrze, wiatr, słona morska woda… Czynniki te nie są łaskawe dla naszej fryzury i niestety mają na nią bardzo zły wpływ. Pod wpływem palącego słońca czy słonej wody, nasze włosy bardzo się przesuszają, łamią i tracą naturalny blask. Dobra wiadomość jest taka, że możemy temu zapobiec. W jaki sposób?

Odżywianie włosów

W sezonie letnim naszym must have powinny być specjalne odżywki i maski, które zamkną łuskę włosa i wygładzą jego powierzchnię. Najlepsze efekty dają maski, które można zakupić w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dobre efekty zapewnią też maski, które możemy przygotować ze składników z domowej spiżarni. Moim osobistym numerem jeden jest maseczka wykonana z rozgniecionego awokado lub oliwy z oliwek z dodatkiem cytryny.

Odpowiedni szampon

Latem nie używamy tych samych szamponów i odżywek, co zimą. I o tym musicie pamiętać robiąc zakupy do wakacyjnej kosmetyczki. W sezonie letnim wybieramy wyłącznie produkty zawierające filtry ochronne. Poza szamponami ochronnymi, warto skusić się na mgiełki w sprayu. Wbrew powszechnym obawom, nie przetłuszczają one włosów, za to idealnie chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Zawsze dokładnie suszymy włosy

Latem nigdy nie wychodzimy z domu zanim uprzednio nie wysuszymy włosów. Dlaczego? Bo krople wody, które pozostają na włosach skupiają promienie słoneczne, a co za tym idzie, uruchamiają procesy chemiczne i uszkadzają strukturę włosa. Sama woda nie szkodzi włosom. Jednakże woda połączona ze słońcem lub wiatrem, może wyrządzić już wiele złego.

Kapelusz włóż!

Kapelusze to modny element wakacyjnej garderoby. Mają też zbawienny wpływ na włosy. Przede wszystkim zapewniają im odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym.