Shower

Wysuszona skóra to problem wielu z nas. Najczęściej borykamy się z nią latem, kiedy to narażamy ją na intensywne działanie promieni słonecznych, słoną lub chlorowaną wodę, wiatr, itp. Jak sie okazuje, wysuszona skóra to także problem sezonu jesiennego. Hulające kaloryfery wysuszają powietrze a wraz z nim i naszą skórę. Zadbajmy więc o nią, aby pozostawała w dobrej formie.

Pielęgnacja ciała jesienią nie powinna różnić się od pielęgnacji skóry latem. Dbając o codzienną higienę, powinnyśmy sięgać po preparaty kosmetyczne, które dostarczą skórze substancji nawilżających i odżywczych. Ale uwaga! Zanim rozpoczniecie pielęgnacyjne rytuały, musicie pamiętać o jednym. Kosmetyki do pielęgnacji ciała, po które sięgniecie, muszą być właściwie dobrane do potrzeb waszej skóry. Inne bowiem potrzeby ma skóra sucha, inne wrażliwa, a jeszcze inne normalna. Wybrane przez was kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny także posiadać odpowiedni skład, a nie tylko ładnie pachnieć. W produktach myjących i pielęgnujących szukajcie witaminy E, masła shea, gliceryny, wyciągu z aloesu, olejków migdałowych, itp.

Kąpiele pod specjalnym nadzorem

Długie kąpiele w pachnącej pianie należą do naszych ulubionych. Niestety… skóra za nimi nie przepada. Zwłaszcza jesienią, wannę zamieńmy na prysznic. W przeciwnym razie nasza skóra zacznie się buntować i z dnia na dzień będzie się stawać coraz bardziej przesuszona. Jeśli nie potraficie żyć bez długich, aromatycznych kąpieli – przynajmniej ograniczcie je do minimum. Powiedzmy tak raz lub dwa razy w tygodniu. Zadbajcie też o to, aby woda w kąpieli nie była zbyt gorąca. Bardzo ciepła woda mimo, że likwiduje napięcie mięśni, działa niekorzystnie na skórę.

Aby codzienne mycie ciała nie zaszkodziło naszej skóry, warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty do mycia. Ideałem są żele pod prysznic, które oczyszczają i jednocześnie wspierają naturalną barierę ochronną skóry i dostarczają skórze trzech kluczowych korzyści dla zachowania zdrowia skóry: głębokiego nawilżania, ochrony i naturalnej równowagi pH. Ideałem są żele pod prysznic, które zapewniają skórze głębokie nawilżenie i sprawiają, że ta pozostaje w doskonałej kondycji i zdrowiu jak np. żele Sanex (tutaj).

żel pod prysznic SANEX (źródło: www.colgate.pl)

żel pod prysznic SANEX (źródło: www.colgate.pl)

Tradycyjne mydła nie są mile widziane ani w sezonie jesiennym, ani w żadnym innym. Niszczą one płaszcz lipidowy i przyczyniają się do podrażnień skóry. Mydło wysusza skórę. Żel pod prysznic odpowiednio ją nawilża. Wybór powinien więc być oczywisty. Pamiętajcie tylko, że dobry żel pod prysznic to nie ten, który obłędnie pachnie i jest cudownie kolorowy. Naprawdę dobry żel to taki, który zawiera właściwe składniki pielęgnujące.

Nawilżenia nie tylko w kąpieli

Codzienna higiena i pielęgnacja ciała nie ogranicza się tylko i wyłącznie do kąpieli. To także nawilżanie skóry tuż po umyciu ciała. Zwłaszcza w sezonie jesiennym nie możecie zapomnieć o stosowaniu mleczek, kremów lub balsamów do ciała. Kosmetyki te zapewnią Waszej skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Odbudują płaszcz lipidowy i ochronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jeśli macie bardzo suchą skórę (tutaj), nie bójcie się sięgać po olejki do ciała. Dzięki temu, że mają one tłustą konsystencję – genialnie nawilżają i tworzą na powierzchni skóry specjalny filtr ochronny.

Jesień to niezbyt łaskawy czas dla naszych dłoni, dlatego też w codziennej pielęgnacji nie wolno Wam o nich zapomnieć. Przed każdym wyjściem z domu nałóżcie na skórę rąk krem ochronny, który zabezpieczy je przed działaniem wiatru i niskich temperatur. W chłodne dni możecie sięgać po kremy z silikonem, parafiną lub masłem shea, które jeszcze lepiej zabezpieczą skórę i ochronią ją przed utratą wilgoci.