Zadbaj o modne usta na wiosnę

modelka z delikatnym makijażu gdzie czerwone usta są kropką nad i

źródło: www.pinterest.com

Makijaż odgrywa bardzo ważną rolę w codziennych stylizacjach. Jest poniekąd ich dopełnieniem i często wisienką na torcie, która dba o cały charakter naszego wyglądu. Wiosną 2017 całą swoją uwagę skupiamy na ustach i malujemy je nie tylko w odcieniach czerwieni, ale także pomarańczy, różu i fioletu. Uwaga! Zanim jednak sięgniemy po jedną z najmodniejszych pomadek sezonu i nałożymy ją na usta, powinnyśmy zadbać o ich kondycję. W jaki sposób? O tym poniżej!

Najpierw pielęgnacja – potem malowanie

Modne usta w sezonie 2017, to nie tylko te pomalowane na pomarańczowo czy fioletowo. To także (lub przede wszystkim) usta zadbane i idealnie wypielęgnowane. Aby takie mieć, warto raz w tygodniu wykonać sumienny peeling. Najlepiej użyć do tego suchej szczoteczki do zębów. Szczotkując usta okrężnymi ruchami, pozbędziemy się martwego naskórka i tym samym skutecznie wygładzimy usta. Na noc na wargi dobrze jest nakładać grubą warstwę miodu, który odżywi i wygładzi usta. Po takim zabiegu, rano nasze usta będą gotowe na przyjęcie pomadki.

Malujemy – konturujemy

Konturówka to podstawa ładnego wyglądu ust. Dzięki konturówce szminka będzie utrzymywała się na ustach dłużej i nie będzie się rozmazywać. Co ważne, za pomocą konturówki lub szminki w kredce można zaznaczyć łuk kupidyna, to pięknie podkreśli kształt ust. Konturówka zawsze musi być taka sama lub zbliżona do odcienia szminki. Nigdy nie może być znacznie ciemniejsza. Nie może być tak, że obrys ust będzie bardziej widoczny niż wypełnienie.

Malujemy – utrwalamy

Ładne usta to takie, na których szminka nie rozmazuje się i nie znika zbyt szybko. Aby szminka pozostała na ustach jak najdłużej, warto wcześniej nałożyć na usta odrobinę korektora. Modne w tym sezonie matowe szminki, najlepiej nakładać cienkim pędzelkiem. Jeśli po pierwszym pomalowaniu, odciśniemy usta na chusteczce i dopiero później ponownie pomalujemy, pomadka będzie trzymała się dłużej. Na koniec można użyć błyszczyka, aby dodać ustom zmysłowego połysku.