Z czym nosić sportowe buty?

Sportowe buty nie przestają być modne. Cały świat oszalał na ich punkcie i na razie nic nie zapowiada tego, aby miały spaść z piedestału, na którym obecnie się znajdują. Na każdym kroku możemy spotkać New Balance czy Adidas Superstar. Na polskich i zagranicznych ulicach królują także Nike i Reebok, zwłaszcza te na koturnie. Sportowe buty są stylowe i szalenie wygodne. Są też bardzo uniwersalne i wszechstronne. Sprawdzają się zawsze i wszędzie. Nic więc dziwnego, że kobiety straciły dla nich głowę.

Niestety, nie każda z nas wie, jak nosić tego typu buty, by nie tylko dobrze się w nich czuć, ale przede wszystkim świetnie wyglądać. Wiele z nas uważa, że trampki za kostkę optycznie skracają nogi i tym samym zaburzają proporcje sylwetki. Fakt- buty za kostkę noszone w nieodpowiedni sposób mogą nam nieco zaszkodzić. Ale gdy poznamy tajniki właściwego ich łączenia z resztą garderoby, nie tylko nie zrobimy naszym nogom krzywdy, ale również odniesiemy wielki sukces.

Trampki za kostkę najlepiej wyglądają w połączeniu z szerokimi spodniami lub nieco krótszymi rurkami tak, aby pomiędzy spodniami, a butami było kilka centymetrów gołej skóry. Fajnym trikiem jest zawinięcie u dołu szerszych spodni. Wówczas buty są ładnie wyeksponowane i jednocześnie nie zaburzają proporcji sylwetki.

Bezpiecznym rozwiązaniem są też spodnie rurki, które możemy wcisnąć do butów. Jesienią wybierajcie spodnie wykonane z imitacji skóry. Są stylowe i zapewniają modny look. Jeśli nie przepadacie za skórą, sięgnijcie po czarne gładkie rurki z denimu.

Wbrew przyjętym kiedyś zasadom, sportowe buty genialnie wyglądają do spódnic. Ale uwaga! Aby dobrze wyglądać, nosimy je z mini spódniczkami zarówno o fasonie ołówka, jak i rozkloszowanymi. Kolor rajstop tak naprawdę nie ma znaczenia. O ile nie macie bardzo masywnych nóg, możecie śmiało sięgać po kolorowe buty i jasne rajstopy. Dziewczyny, które nie posiadają nóg do samego nieba, powinny skłonić się ku czarnym butom i dobrać do nich czarne kryjące rajstopy. Taki trik zapewni powalający efekt końcowy.

Dobrą alternatywą dla mini spódniczek są spódnice maksi. One także świetnie dogadują się z trampkami i adidasami, pod warunkiem, że są utrzymane w sportowym duchu.

A co z sukienkami? One także fajnie wyglądają w parze ze sportowym obuwiem. Jednakże do sukienek zaleca się trampki na koturnie, które optycznie wysmuklają i wyszczuplają sylwetkę.