Wypadają Ci włosy? Nie trać głowy – jest na to rada

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Piękne, długie i zadbane włosy są najlepszą wizytówką każdej z nas. Niestety czasami płatają nam figla i… zaczynają wypadać. Bez paniki. Powodów wypadania włosów może być wiele i zjawisko to nie musi od razu oznaczać choroby. Do najczęściej diagnozowanych czynników odpowiedzialnych za wypadania włosów należą: osłabienie organizmu, niewłaściwa dieta, odchudzanie, a co za tym idzie – niedobór witamin i pierwiastków, zła pielęgnacja włosów, choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież, grzybica). Nie wiem czy wiecie, ale bardzo duży wpływ na wypadanie włosów ma też stres. Mimo, że wypadanie włosów może wpędzić w kompleksy i nieco obniżyć jakość życia, to jednak dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że można z nim walczyć i co najważniejsze, walkę tę można wygrać. W jaki sposób? O tym poniżej.

Po pierwsze – zmień dietę

Walkę z wypadaniem włosów rozpocznij od porządków z jedzeniem. Po pierwsze, uzupełnij niedobory żelaza. Po drugie, uzupełnij niedobory selenu. Bardzo ważna jest też witamina D3. Latem, ze względu na duże ilości słońca jest o nią nieco łatwiej. W pozostałych sezonach, możesz śmiało sięgnąć po suplementację. Postaraj się, aby w twojej codziennej diecie nie zabrakło warzyw i owoców, zwłaszcza warzyw. Sięgaj po warzywa zielone, obfitujące w żelazo, potas i witaminy z grupy B. Staraj się ograniczać produkty przetworzone, naszpikowane konserwantami.

Po drugie – sięgnij po właściwe kosmetyki

szampon na wypadanie włosów z naturalnymi ekstraktami roślinnymi

Szampon na wypadanie włosów (źródło: www.priorin.pl)

Walkę z wypadaniem włosów wspomogą także odpowiednie preparaty kosmetyczne, jak np. szampon na wypadanie włosów. Osobiście mogę polecić Szampon PRIORIN EXTRA, który jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów. Dzięki temu szamponowi, możesz myć codziennie włosy, nawet jeśli te są bardzo wrażliwe i delikatne. Szampon na wypadanie włosów PRIORIN EXTRA zawiera wyłącznie naturalne składniki pochodzenia roślinnego i witaminy, dzięki czemu genialnie odżywia i nawilża włosy, a jednocześnie dba o ich zdrowie.

Bardzo dobre efekty przyniosą też kapsułki wspomagające porost włosów. Te oferowane przez PRIORIN EXTRA świetnie dopełnią kurację szamponem. Dzięki temu, że dostarczą cebulkom włosów ważnych składników – umożliwią rozwój zdrowych włosów.

Po trzecie – uważaj z kosmetykami do stylizacji

W miarę możliwości zminimalizuj stosowanie preparatów stylizacyjnych i upiększających, jak np. lakiery, żele i pianki modelujące, rozjaśniacze, farby. Produkty te mogą mieć destrukcyjny wpływ na twoje włosy. Stosowane zbyt często, mogą bardzo je osłabiać i doprowadzać do wypadania. Chroń swoje włosy również przed niekorzystnym działaniem suszarki, prostownicy, lokówki. Postaraj się sięgać po nie tylko od czasu do czasu. Pamiętaj, aby przy rozczesywaniu włosów nie szarpać ich zbyt mocno, bo to także znacznie je osłabia.