Wygodne szpilki. Czy to w ogóle możliwe?

Wygodne szpilki to marzenie każdej kobiety. Niestety bardzo często rzeczywistość nie jest tak różowa jak nasze pragnienia. Niestety, często wynika to z popełnianych przez nas błędów. Nie wiem jak to się dzieje, ale mamy skłonność do wybierania butów niewygodnych, które masakrują nasze stopy. W jaki sposób wybierać szpilki, aby były wygodne? Na co zwrócić uwagę?

Na jakie szpilki zwracać uwagę

Rodzaj szpilek, a także to, z czego są wykonane ma bardzo duże znaczenie. Najwygodniejsze są zazwyczaj buty wykonane z naturalnej lub ekologicznej skóry, gdyż materiał ten ma to do siebie, że po jakimś czasie ładnie dopasowuje się do stopy i staje się bardziej miękki. Jeśli więc chcesz zainwestować w szpilki, które posłużą Ci długie lata, to lepiej wybrać te droższe o wysokiej jakości, niż tańsze, ale za to wykonane z niewygodnego materiału. Bardzo ważny jest też fason szpilek. Kobiety, które na co dzień chodzą w trampkach lub adidasach, nie powinny rzucać się na buty na cienkiej szpilce. Takie tylko narobią szkód. Lepiej wybrać obuwie na grubszym słupku i czuć się dobrze. Grubszy słupek też wydłuży nogi i ładnie je wymodeluje. Świetnym rozwiązaniem są też szpilki na platformie. Platforma sprawia, że chodzenie nawet na wysokim obcasie jest o wiele wygodniejsze i… stabilniejsze.

Zanim kupisz – zmierz

Nigdy nie kupujemy butów bez mierzenia. To złota zasada. Mierzyć buty też trzeba w odpowiednich godzinach. Najlepiej jeśli są to godziny poranne. Dlaczego? B stopy nie są jeszcze zmęczone całodziennym chodzeniem, a co za tym idzie, nie są spuchnięte. Wieczorem stopy nieco puchną, więc istnieje ryzyko, że wybierzemy zły rozmiar butów. Zanim zdecydujemy się na konkretną parę, warto przymierzyć kilka fasonów. W ten sposób łatwiej będzie znaleźć ten idealny. Nigdy nie kierujemy się tym, co kupuje przyjaciółka. To, że jej stopy dobrze czują się na 11cm obcasie, wcale nie znaczy, że nasze też tak będą się czuć. W trakcie przymiarki warto przejść się kilka razy po sklepie w różnym tempie chodu. W ten prosty sposób sprawdzimy, czy damy radę poruszać się w szpilkach w każdych warunkach.