Weselmy się! Wybieramy idealny prezent na wesele

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wiosna-lato to chyba najgorętszy sezon ślubny. I tak naprawdę wszystko byłoby w porządku gdyby nie… prezenty ślubne. To one zazwyczaj spędzają sen z powiek. Bo co podarować Młodym, aby nie zdublować prezentu lub trafić w gusta Nowożeńców? Pomysłów jest kilka. Jedne z nich są dość oklepane, inne – bardziej zaskakujące. Biorąc pod uwagę fakt, że dość często chodzę na śluby, od dawna już mam przygotowaną listę prezentów, które sprawdzają się zawsze i wszędzie. Zazwyczaj staram się unikać kupowania przedmiotów tzw. przydatnych (żelazko, robot kuchenny, itp.). W dzisiejszych czasach, tego typu prezenty nie wzbudzają już zachwytu Młodych. Najczęściej Młodzi tego typu rzeczy wolą kupić sobie sami tak, żeby pasowały do wystroju wnętrze i odpowiadały ich potrzebom. Opcje na prezenty ślubne są więc dwie:

  1. Pieniądze

Pieniądze to wciąż najbardziej pożądany prezent weselny. Przydają się zawsze i każdemu. Za pieniądze z koperty Młodzi mogą kupić sobie, co tylko chcą. Mogą też wybrać się w wymarzoną podróż poślubną. To, ile włożymy do koperty zależy tylko od nas i naszych własnych możliwości. Zasada jest jedna – im bliższe pokrewieństwo z Młodymi, tym kwota pieniężna powinna być większa. Rodzice chrzestni, dziadkowie czy rodzeństwo nie powinni schodzić poniżej 500 złotych od pary. Dalsza rodzina i znajomi mogą dać do koperty od 300 do 400zł.

  1. Prezenty oryginalne, nietypowe
źródło: wyjatkowyprezent.pl

źródło: wyjatkowyprezent.pl

Tego typu prezenty są doskonałą alternatywą dla oklepanych przedmiotów typu żelazko, mikser, zestaw pościeli czy obrusów. Są też sprawdzonym sposobem na zrobienie Młodym prawdziwej frajdy. Na pewno warto przemyśleć tę kwestię i sprezentować Młodej Parze coś nietypowego. Może to być coś szalonego, jak np. skok ze spadochronem, lot widokowy helikopterem, lot balonem lub lot szybowcem. Może też być coś zmysłowego, jak degustacja czekolady, wina lub wspólny masaż (np. gorącymi kamieniami). Wierzcie mi na słowo – Młodzi bardzo chętnie oddadzą się przyjemnościom dla duszy i ciała, zwłaszcza, że przygotowania do ślubu nieźle ich wymęczyły. Fajny prezent na wesele to także nauka czegoś nowego, o czym Młodzi marzyli od dawna. Bardzo popularne w tej kategorii są warsztaty fotografii, warsztaty tańca, nauka nurkowania lub robienia domowego sushi.

źródło: wyjatkowyprezent.pl

źródło: wyjatkowyprezent.pl

Ciekawą propozycją jest także podarowanie romantycznego weekendu w Spa lub pełnego emocji i adrenaliny weekendu pod żaglami. Tego typu wyjazdy pozwolą Młodym spędzić miło czas i jeśli nie wybierają się w typową podróż poślubną – poczuć namiastkę takiej podróży.

Jak sami widzicie, prezent na wesele wcale nie musi być oklepany i nudny. Z powodzeniem może być zaskakujący. Inspiracji na oryginalny i nietuzinkowy prezent na wesele szukajcie tutaj: http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-slubne