Walczymy o bielsze zęby!

O tym dlaczego warto mieć zdrowe, mocne i piękne zęby, chyba nie muszę Wam pisać. Na pewno wiecie, że białe zęby wpływają na pozytywne relacje z drugim człowiekiem. Na pewno też wiecie, że piękne, białe zęby dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie i dodają urody. O bielsze zęby warto zawalczyć w każdej chwili. Oczywiście im wcześniej zadbacie o swój uśmiech, tym będzie on bliższy ideałowi.

Kiedy zęby tracą biel

Białe zęby to nasza broń kobieca. Niestety bardzo często poprzez codzienne zaniedbania sprawiamy, że nasze zęby tracą na swej urodzie i z każdym dniem stają się coraz to bardziej przebarwione. Niewłaściwa higiena jamy ustnej, do tego unikanie dentysty i spożywanie zbyt dużej ilości produktów barwiących – to wszystko działa na niekorzyść jamy ustnej. Także picie dużych ilości kawy i ciemnej herbaty przebarwia nasze zęby i sprawia, że zamiast białych są żółte. Okropieństwo!

Jak odzyskać dawną biel zębów

Chcąc mieć bielsze zęby należy solidnie o nie zawalczyć. W jaki sposób? Możliwości jest wiele. Modne ostatnio wybielanie zębów przynosi zadziwiające efekty, niestety jest bardzo drogie. Jeden zabieg to około 2-3 tysięcy złotych. Całe szczęście jest wiele metod domowych, które pomogą nam w walce o piękniejszy uśmiech.

Wybielanie zębów warto rozpocząć od wizyty w gabinecie dentystycznym w celu usunięcia kamienia nazębnego. Nawet nie wiecie, jak ten mały wróg potrafi odbarwić nasze zęby. Zabieg usuwania kamienia jest o wiele tańszy, niż profesjonalne wybielanie zębów. Jego koszt to około 150zł.

Walcząc o bielsze zęby warto zainwestować w dobrą pastę do zębów. Na rynku jest całe mnóstwo past. Trzeba jednak pamiętać, że pasta – paście nierówna. Bielsze zęby zapewni Wam pasta wybielająca. Pozwala ona wybielić zęby nawet o 2 tony. Najważniejsze w tym wszystkim, aby była systematyczne używana. Fakt – pasta wybielająca nie da Wam spektakularnych efektów z dnia na dzień. Jeśli jednak uzbroicie się w cierpliwość, Wasze starania zostaną nagrodzone.

Z dostępnych produktów warte uwagi są na pewno pasty Colgate. Te z linii Max White One skutecznie usuwają przebarwienia i zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego.

Dodatkowe wsparcie wybielające

Działanie pasty wybielającej warto wspomóc płynem do jamy ustnej. I tak na przykład płyn do płukania Colgate Max White One posiada zaawansowany system zapobiegający przebarwieniom, który tworzy powłokę ochronną dookoła zębów. Taki płyn nie tylko zapewnia bielsze zęby, ale także zapobiega rozwojowi bakterii i odświeża oddech. Na pewno warto mieć go na swojej półce w łazience.

Wybielanie zębów w domu nie obejdzie się także bez szczoteczki o właściwościach wybielających. Zdziwione? Niepotrzebnie. Tego typu szczoteczki są już dostępne na rynku. Posiadają one specjalne gumowe wypustki polerujące powierzchnię zębów, które nie tylko dbają o nienaganną higienę jamy ustnej, ale także skutecznie pozbywają się osadu, zwalczają przebarwienia i przywracają zębom ich naturalną biel. Szczoteczka do zębów wspomagająca wybielanie to doskonały wybór dla osób, które pragną mieć bielsze zęby i cieszyć się olśniewającym uśmiechem każdego dnia.

Pod ręką warto mieć także nici dentystyczne. Może same w sobie nie wybielają zębów, ale na pewno pozwalają zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. A jak wiadomo sumienna higiena ma duży wpływ nie tylko na zdrowie, ale i urodę naszych zębów.