W trosce o zdrowe i piękne rzęsy…

zbliżenie na oko z przepięknymi rzęsami

źródło: http://cozadzien.pl

Każda z nas marzy o długich i gęstych rzęsach niczym z reklamy. Niestety, nie każda z nas ma na tyle dużo kieszonkowego, żeby kupować sobie  drogie i markowe tusze do rzęs, które tworzą efekt firanki. Nie każda z nas ma też na tyle dużo oszczędności, żeby  pozwolić sobie na regularne przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że można mieć piękne rzęsy bez inwestowania w nie wszystkich oszczędności. Bardzo często tanie i domowe sposoby zapewniają świetną kondycję rzęsom, dzięki czemu są one długie, gęste – jednym słowem: piękne. Co robić, aby nasze rzęsy zachwycały swoim wyglądem?

Dobry demakijaż

Podstawą zdrowych rzęs  jest codzienny, sumienny demakijaż oczu. Na pewno nie raz słyszałyście, że nie wolno kłaść się spać w pełnym makijażu. To prawda. Jeśli przed snem nie zmyjecie makijażu, pozostawiony na rzęsach tusz bardzo je osłabi, a nawet przyczyni się do ich łamania i wypadania. Dlatego zawsze przed snem należy zmyć z oczu kolorowe kosmetyki. Uwaga! Demakijaż ma być sumienny, ale nie może być agresywny. Należy pamiętać, aby przy wykonywaniu demakijażu nie trzeć oczu. Najlepiej nasączony płynem do demakijażu wacik przyłożyć na kilka sekund do oka, a dopiero potem delikatnie przetrzeć nim rzęsy. W ten sposób tusz będzie miał szansę nieco się rozpuścić i łatwiej zejdzie z rzęs.

Odżywka

Aby rzęsy były powalająco piękne, warto zainwestować w profesjonalną odżywkę do rzęs, która nawilży je i wzmocni. Oczywiście efekty jej używania będą zależeć od naszej systematyczności. Jeśli odżywkę będziemy nakładać regularnie, na pewno nasze rzęsy zyskają dobrą formę i będą jeszcze piękniejsze. Godną polecenia odżywką jest nie tylko ta, która wzmacnia włoski, ale również ta, która przyspiesza ich wzrost.

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy to kolejny cudowny wynalazek, z którego korzystały nasze babcie i nasze mamy. Teraz i my możemy, a nawet powinnyśmy po niego sięgnąć. Olejek rycynowy, dzięki zawartości witaminy A i E, genialnie sprawdza się w zabiegach wzmacniających rzęsy. Jak go stosować? W olejku rycynowym maczamy patyczek, a następnie smarujemy nim rzęsy. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy specyfik nakłada się na noc, na dokładnie oczyszczone włoski. Olejkiem można też smarować brwi w celu pogrubienia ich, odżywienia i nadania im ciemniejszego koloru.