W trosce o piękne i zdrowe rzęsy

zbliżenie na oko z pięknymi długimi rzęsami i wyregulowanymi brwiami

źródło: www.pinterest.com

Piękne i długie rzęsy to atut każdej kobiety. Aby były zachwycające, nie musimy od razu ich przedłużać czy zagęszczać. Istnieje wiele naturalnych i o wiele tańszych rozwiązań na piękne, zdrowe i długie rzęsy. Poniżej znajdzie top listę domowych zabiegów na zachwycające rzęsy. Do dzieła!

  1. Demakijaż

W pielęgnacji rzęs podstawą jest dokładny demakijaż oczu. Niezmyty tusz sprawia, że włoski stają się coraz słabsze, a co za tym idzie szybciej się łamią i wypadają. Należy pamiętać, aby przy wykonywaniu demakijażu nie trzeć oczu. Najlepiej nasączony płynem do demakijażu wacik przyłożyć na kilka sekund do oka, a dopiero potem delikatnie przetrzeć nim rzęsy. W ten sposób tusz będzie miał szansę nieco się rozpuścić i łatwiej zejdzie z rzęs.

  1. Odżywka

Aby nasze rzęsy były powalająco piękne, warto zainwestować w profesjonalną odżywkę do rzęs, która nawilży je i wzmocni. Oczywiście efekty jej używania będą zależeć od naszej systematyczności. Jeśli odżywkę będziemy nakładać regularnie, na pewno nasze rzęsy zyskają dobrą formę i będą jeszcze piękniejsze. Godną polecenia odżywką jest nie tylko ta, która wzmacnia włoski, ale również ta, która przyspiesza ich wzrost.

  1. Olejek rycynowy

Olejek rycynowy to wynalazek, z którego korzystały nasze babcie i nasze mamy. Teraz i my możemy, a nawet powinnyśmy po niego sięgnąć. Olejek ten, dzięki zawartości witaminy A i E, genialnie sprawdza się w zabiegach wzmacniających rzęsy. Jak go stosować? W olejku rycynowym maczamy patyczek, a następnie smarujemy nim rzęsy. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy specyfik nakłada się na noc, na dokładnie oczyszczone włoski. Olejkiem można też smarować brwi w celu pogrubienia ich, odżywienia i nadania im ciemniejszego koloru.

  1. Wazelina

Co jakiś czas warto posmarować rzęsy odrobiną wazeliny. Kosmetyk ten zapobiega łamliwości oraz wysuszaniu rzęs. Dzięki wazelinie rzęsy staną się grubsze i wzmocnione.