Uwaga! Przedłużamy młodość

krem eucerin (źródło: apteka-melissa.pl)

krem eucerin (źródło: apteka-melissa.pl)

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby być wiecznie piękna i młoda. Zdradzę Wam sekret… Każda z nas może zachować młodość na dłużej, o ile tylko będzie tego chciała. Jak to możliwe? Istnieje kilka sprawdzonych i niezawodnych sposobów. Jesteście ciekawe jakie to sposoby? Oto one:

Więcej aktywności fizycznej

Każdy Wam to powie, że aktywność fizyczna przedłuża życie. Systematyczna aktywność przedłuża również młodość. Nie wspomnę już o tym, że świetnie wpływa na kondycję i wygląd skóry. Ruch, zwłaszcza ten na świeżym powietrzu, skutecznie spowalnia proces starzenia się organizmu i przedłuża młodość nawet o 10 lat. Nie odmawiajcie więc sobie biegania, pływania, jazdy na rowerze, długich spacerów, siłowni. To wszystko działa na korzyść Waszą i Waszej urody.

Zdrowe przyjemności

Czy wiecie, że poświęcanie się własnemu hobby również wpływa na naszą młodość i urodę? Liczne badania udowodniły, że sięgając po rzeczy, które sprawiają nam prawdziwą frajdę, przyczyniamy się do zahamowania procesu starzenia się organizmu. Istnieją naukowe dowody na to, że posiadanie hobby i oddawanie się drobnym przyjemnościom wydłuża życie nawet o 7 lat. To naprawdę działa! Najpierw odkryjcie, co dokładnie sprawia Wam dziką przyjemność, a później oddawajcie się temu bez reszty.

Zdrowa dieta

Bardzo ważny wpływ na naszą urodę ma również dieta. To, co codziennie ląduje na naszym talerzu potrafi zdziałać prawdziwe cuda lub wręcz przeciwnie – przyspieszyć proces starzenia skóry. Jeśli chcecie być piękne i młode zadbajcie o to, aby w Waszym menu na stałe zagościły ryby będące cennym źródłem kwasów omega3, które to są odpowiedzialne za regenerację komórek organizmu. W walce z wolnymi rodnikami, a więc w walce o urodę bardzo pomocne są antyoksydanty. Ich źródłem są witaminy zawarte w owocach i warzywach. Szczególnie polecane są marchewki, brokuły, pomidory, szpinak, awokado, kiwi, truskawki i cytrusy. Wśród produktów mających moc odmładzającą znajdują się także: produkty zbożowe, orzechy, pestki, produkty białkowe, a także zdrowe tłuszcze jak np. oliwa z oliwek.

Pielęgnacja skóry i kosmetyki

Nie od dziś wiadomo, że właściwa pielęgnacja skóry to słuszna i sprawdzona metoda na zachowanie urody. Dbając o skórę w sposób szczególny i dostarczając jej odpowiednich składników odżywczych, nie tylko przedłużamy własne piękno, ale także zapewniamy naszej skórze pełnię zdrowia. Warto pamiętać, że podstawą pielęgnacji skóry jest solidne jej oczyszczanie. Demakijaż skóry robimy niezależnie od tego, czy się malujemy czy nie. Skórę myjemy dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

krem eucerin

krem eucerin

Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego kremu do skóry. O ile na noc warto używać kremów o właściwościach odżywczych i nawilżających, o tyle na dzień możemy sięgnąć po krem, który skutecznie rozprawi się ze zmarszczkami. Dobrym wyborem jest na pewno krem Eucerin  (kliknij) z kwasem hialuronowym. Redukuje on zmarszczki na czole i w okolicach nosa, a także wygładza te bardzo głębokie. Co ważne, kremy takie jak krem Eucerin, które w swoim składzie mają cenny kwas hialuronowy, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu działaniem promieniowania UV SPF 15. Systematyczne dostarczanie skórze kwasu hialuronowego wyraźnie wygładza skórę i sprawia, że ta wygląda o wiele młodziej.