Uwaga modne: wełniane czapki

modne czapki zimowe

Zimowa czapka – główny temat sporów między mną nastoletnią, a mamą. Po dziś dzień pamiętam, jak bardzo wstydziłam się wtedy nosić czapkę. Oczywiście z domu grzecznie wychodziłam z czapą na głowie, jednakże przy pierwszej nadarzającej się okazji, szpecące nakrycie głowy lądowało na dnie plecaka. Dziś nie potrafię sobie wyobrazić życia bez czapek. Uwielbiam je tak bardzo, że najchętniej nosiłabym je prze cały rok. Na okrągło. Ograniczam się jednak do jesieni i zimy. Może dlatego tak niecierpliwie przebieram nóżkami na nadejście nowego sezonu, gdy inni rozpaczają kończącym się latem…

W tym sezonie czapki są jednym (tuż obok wielkich szali) z najmodniejszych dodatków sezonu. Już od jakiegoś czasu pojawiają się na wybiegach u największych projektantów mody. W bogatej gamie obecne są również w ulubionych sieciówkach. Jeśli chcecie być modne, powinniście zainwestować w wielką czapę, a najlepiej kilka. Ja swoje najukochańsze nabyłam w ZARZE i u Roberta Kupisza. Bo od czasu do czasu warto zaszaleć 😉

Tej zimy najmodniejsza są czapki duże i wełniane. Prawda jest taka, że im większa czapa, tym lepiej. Modne są zarówno modele gładkie, jak i z pomponem. Co do kolorystyki to w tej kwestii panuje spora dowolność. Modne są czapki w kolorach uznawanych za klasyczne, a więc czarne, beżowe, brązowe. Modne są również czapki w słodkich i pastelowych odcieniach różu, błękitu lub mięty. Prawdziwym hitem są także te w odcieniach szarości. Z resztą w tym sezonie wszystko, co szare jest numerem jeden.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

O tym, że duże czapki są szalenie modne w tym sezonie może świadczyć fakt, że noszą je fashionistki i blogerki z całego świata. Po duże czapy namiętnie sięgają również gwiazdy, które słyną z dobrego gustu i zamiłowania do mody. Wystarczy tylko wspomnieć Jessice Albe, Rihanne czy Gwen Stefani. Z naszego rodzimego podwórka największymi fankami wełnianych nakryć głowy są Kasia Tusk i Maffashion. Również bardzo znana włoska blogerka Chiara Ferragni upodobała sobie wielkie czapy i nosi je przy każdej nadarzającej się okazji.

Z dużymi wełnianymi czapkami jest tak, że idealnie pasują do każdego typu garderoby. Świetnie sprawdzają się w połączeniu ze sportowymi setami, jak i eleganckimi outfitami. Fajne historie tworzą z kurtkami typu bomber, militarnymi parkami oraz oversizowymi płaszczami. Genialnie sprawdzają się także w parze z modnym tej zimy kolorowym futrem (oczywiście sztucznym!).

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest