Usługa concierge – nie tylko dla bogatych

źródło: klif.pl

źródło: klif.pl

Dziś będzie trochę nietypowo, ale wciąż w temacie zakupów, czyli to, co większość z nas lubi najbardziej. Na pewno spotkałyście się kiedyś z określeniem usługa concierge. Ale czy na pewno wiecie, co ona oznacza lub w jaki sposób funkcjonuje? Zacznijmy od tego, że usługa concierge z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna i coraz bardziej pożądana. Wbrew pozorom, nie jest ona czymś nowym. Tak naprawdę funkcjonuje od wielu już lat, z tym że z roku na rok przyjmuje nieco inną postać. Jeśli do tej pory nie spotkałyście się z usługą concierge (sprawdź) – wszystko przed Wami. Na pewno warto się nią zainteresować.

Usługa concierge – nie tylko w hotelach

Większość z nas kojarzy usługę concierge z eleganckimi hotelami. Niegdyś zawód concierga polegał na witaniu gości w progu hotelu i zapewnianiu im kompleksowej opieki, często z rezerwowaniem stolika w modnej restauracji, wyprowadzaniem na spacer czworonożnego pupila i zamawianiem taksówki włącznie. Chodziło o to, aby tzw. elita czuła się jak najlepiej dopieszczona i rozpieszczona przez dany hotel. Trzeba przyznać, że od tamtych czasów usługa concierge przeszła dość sporą transformację. I co najważniejsze – wyszła poza hotele. Obecnie można ją spotkać w bankach, centrach biznesowych i… ekskluzywnych Domach Mody, jak np. Klif. Zatrudniony tam concierge pełni rolę osobistego doradcy i asystenta. I co najważniejsze – robi to zupełnie za darmo!

Usługa concierge nie tylko dla bogatych

Kilkanaście lat temu, usługa concierge była kojarzona z osobami zamożnymi, posiadającymi suto wypchane portfele. Dziś, każdy z nas może z niej skorzystać, zwłaszcza w wybranych Domach Mody. Wspomniany wcześniej Dom Mody Klif w ramach usługi concierge zapewnia swoim klientom niezwykły komfort zakupów. Jeśli zechcemy skorzystać z usługi, wówczas osoba zatrudniona w charakterze concierga pomoże nam w zakupach, zamówi dla nas taksówkę po zakończonych zakupach, a także osobiście nas do niej odprowadzi i pomoże zanieść do samochodu wszystkie sprawunki. Jeśli tylko będzie taka potrzeba, zadba także o czas wolny – zarezerwuje stolik w kawiarni, umówi do fryzjera lub kosmetyczki. Czy tak właśnie nie wygląda raj? 😉