Urządzamy kącik zabaw dla kota

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Zaproszenie kota pod dach własnego domu lub mieszkania jest równoznaczne z zapewnieniem mu dobrych warunków życia. I nie chodzi tu tylko o odpowiednio wyposażoną toaletę czy kącik jadalniany, ale także lub przede wszystkim – kącik do zabaw. Koty uwielbiają się bawić i ciągle muszą być w ruchu. Przeprowadzone badania wykazały, że każdego dnia należy poświęcić kotu 20 minut na zabawę. To zapewni mu odpowiedni rozwój i zdrowie. W jaki sposób urządzić atrakcyjny kącik zabaw dla małego milusińskiego? Po jakie kocie zabawki sięgnąć? O tym w dzisiejszym poście.

Zacznijmy od tego, że wcale nie musimy od razu kupować nie wiadomo jakich zabawek. Nie jest tajemnicą, że kociaki zadowolą się wszystkim (np. zwykłym pudełkiem po butach). Ważne, aby poszczególne rzeczy umożliwiały im bieganie, skakanie, wspinanie się, chowanie, itp. Do kącika zabaw można przynieść różne rzeczy z dworu, jak gałązki, kamienie czy liście. Przedmioty te pobudzą koci zmysł węchu, a przy okazji dostarczą niezłej porcji rozrywki.

Kocie zabawki domowej roboty

Fajnym pomysłem są papierowe torby, z których można stworzyć tunele. Uwierzcie mi – żaden kociak nie oprze się takiemu tunelowi. Będzie on niezwykle atrakcyjną dla niego formą zabawy. Dzięki niemu będzie mógł się chować i udawać polowanie. Ciekawym pomysłem na zabawkę jest zwykłe plastikowe pudełko po lekach. Jeśli włożymy do niego jakieś drobne przedmioty (np. plastikowe kuleczki) – takie pudełko stanie się atrakcyjną grzechotką dla kota. Świetną zabawką jest też stara skarpetka wypchana szeleszczącym papierem z odrobiną kocimiętki. Wystarczy jeśli taką skarpetkę zawiążecie na końcu, aby uzyskać ulubioną przez koty „myszkę”. Taka zabawka w żaden sposób nie obciąży waszego budżetu, a kociak z pewnością będzie zadowolony.

Kocie zabawki ze sklepowej półki

Jeśli zastanawiacie się, jakie kocie zabawki nabyć w profesjonalnym sklepie, śpieszę wam z pomocą 🙂 Na pewno przydatne będą zabawki na wędce – udające obiekty do polowania. Długi patyk z piórkiem lub długą tasiemką będzie strzałem w dziesiątkę! Trafioną zabawką będą też małe brzęczące myszki. Koty je uwielbiają i chętnie się nimi bawią. Niektóre koty lubią bawić się małymi piłeczkami, tak więc je również można nabyć.

Drapaki i inne

Koty uwielbiają się wspinać i ostrzyć pazurki. Aby nasi mali milusińscy nie niszczyli mebli, dobrze kupić im specjalne siedziska i domki. Najchętniej przez kociaki akceptowane są duże konstrukcje, które łączą drapak i urządzenie do wspinania się. Dobrym pomysłem są też specjalne paski do drapania. Z powodzeniem można zawiesić je na szafce lub krześle i gotowe. Wasz kot będzie mógł ostrzyć pazurki do woli!

Więcej na temat kocich zabawek przeczytasz pod tym adresem: https://www.kociarze.pl/artykul/jakie-zabawki-sa-najlepsze-dla-mojego-kota/9.