Trend alarm: długie kamizelki

geometryczna długa kamizelka

Wiosna 2016 zapowiada się niezwykle interesująco. Projektanci zadbali o potrzeby i gusta każdej z nas i zaproponowali rozmaite tendencje. Nie brakuje w nich nawiązań do romantyzmu i stylu wiktoriańskiego. Do łask wrócą modne w latach 80/90 „mom jeans” oraz sportowe kurtki typu bomber. Hitem będą buty sportowe w eleganckim wydaniu – zdobione cekinami, kwiatkami i brokatem. Gorącym przedmiotem pożądania będą też długie kamizelki.

Modne będą kamizelki w wydaniu minimalistycznym – proste w formie, surowe i pozbawione wszelkich ozdobników. Tego typu fasony świetnie sprawdzą się w stylizacjach na dandysa. Z elegancką koszulą, muchą, kapeluszem i butami oksfordkami sprawdzą się idealnie w mniej lub bardziej oficjalnych sytuacjach. Szalenie modne będą także długie kamizelki w stylu boho. Moda na boho trwa już od kilku sezonów i nic nie zapowiada tego, aby lada moment miała zniknąć. Jeśli więc lubicie boho, tej wiosny postawcie na kamizele, które wpiszą się w ten trend. Wśród modeli boho, najbardziej pożądane będą fasony z frędzlami i kolorowymi haftami. Jeśli jesteście w posiadaniu długiej kamizelki z zamszu, nie pozbywajcie się jej, bo ta również przyda się w sezonie wiosennym.

A co z fankami typowo miejskich stylizacji? Dla nich projektanci przygotowali kamizelki z bawełnianej dzianiny. Sportowy szyk kamizelek, świetnie uzupełni stylizacje streetstylowe. Sportowe kamizelki noście ze sportowymi butami: adidasami i trampkami.