Telefon, słuchawki i tablet – jak dobrać do stroju

 

źródło: pinterest

Czy tego chcemy czy nie – elektronika towarzyszy nam cały czas. Dlatego w dobieraniu codziennego stroju warto ją brać pod uwagę. W tym wypadku liczy się nie tylko rozmiar, ale także ich stylistyka. Czym kierować się przy dobieraniu użytkowej elektroniki.

Telefon – krzyk mody

Telefony to już nie tylko proste urządzenia do dzwonienia, a praktycznie towarzysz życia. W związku z tym producenci nie skupiają się wyłącznie na osiągach sprzętu, ale także jego stylizacji. Z przywiązania do oszczędnej i eleganckiej stylistyki słynie firma Apple, ale i w ofercie Samsunga czy HTC znajdziemy ciekawe wizualnie modele.

Zazwyczaj przy wyborze konkretnego smartfona możemy również dobrać kolorową obudowę, niekiedy także ozdobione ciekawymi motywami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dobrać pasującą nam obudowę później, a nawet zakupić kilka pod konkretne zestawy kolorystyczne. Jeżeli bardziej zależy nam na elegancji, wybierzmy metaliczne lub matowe ciemne kolory, na wiosenne i letnie stylizacje w żywszych kolorach mogą to być obudowy z jaskrawymi barwami.

Eleganckie etui

Niektóre użytkowniczki tworzą dla swoich telefonów niemalże „ubranka”, obszywając je włóczką lub naszywając na etui swoje ulubione wzory. Niekiedy zobaczymy też krzykliwe zawieszki w ekstrawaganckich kształtach. Tutaj też stawiajmy raczej na stonowanie, choć dla młodszych miłośniczek mody i tu znajdzie się pole do popisu. Lepiej jednak wystrzegać się kiczowatych zawieszek i brokatowych obudów, choć i w tym segmencie znajdziemy wysmakowane oferty, np. z kryształami od Svarowskiego.

Cenne sprzęty takie jak tablet czy telefon warto trzymać w ochronnym rozkładanym etui, które zapobiegnie zarysowaniom. Wybierzmy go pod kolor i materiał torebki. Skórzane etui może być naprawdę ciekawym dodatkiem, podobnie takie wykonane z zamszu. Pamiętajmy tylko, że ten ostatni może ulec uszkodzeniom mechanicznym, więc stosujmy go jeśli raczej nie zdarza nam się upuszczać telefonu czy tabletu.

źródło: pinterest

Stylowe słuchanie

Kolejnym elementem, który warto skomponować z resztą stroju, będą słuchawki. W tym wypadku możemy pójść w dwa kierunki. Jeżeli chcemy by stały się ozdobą, poszukajmy stylowych słuchawek nausznym w kolorze odpowiadającym naszej stylizacji. Często są wykończone metalem lub plastikiem imitującym metalik. Niektóre z nich, w formie klipsów, mogą posłużyć niemalże jak kolczyki, zwłaszcza te bezprzewodowe. Uważajmy jednak przy doborze takich modeli, nie działają zwykle najlepiej, a słuchawki zwykle powinny służyć dłużej niż jeden sezon.

Drugim rozwiązaniem będą dyskretne słuchawki douszne, zwane też „pchełkami”. Pod tą niezbyt przyjemną nazwą ukrywają się niewielkie przetworniki, które można schować w małżowinie usznej. Nie będą one zbyt widoczne, ale dadzą dobre efekty, poza tym można je połączyć z mikrofonem, co dam świetny zestaw głośnomówiący do telefonu. Ich niewątpliwą zaletą jest rozmiar – zmieścimy je nawet do najmniejszej torebki.