Sztuka chodzenia w szpilkach

Każda z nas chce mieć piękne, smukłe i długie nogi. Każda może to osiągnąć poprzez noszenie butów na wysokim obcasie. Szpilki cudownie wydłużają nogi i sprawiają, że te wydają się być dłuższe. Niestety, nosząc szpilki możemy też zaszkodzić naszym nogom, a raczej całej naszej sylwetce. Bo czy będziemy wyglądać atrakcyjnie chodząc w szpilkach jak na szczudłach? Zdecydowanie nie. Nieumiejętne chodzenie w butach na obcasie raczej odejmuje, aniżeli dodaje uroku. Zanim wyjdziesz z domu w swoim wymarzonych szpilkach, najpierw naucz się w nich chodzić! Najlepiej poćwicz w domu. To zawsze zdaje egzamin 🙂

Ćwiczenia czynią mistrza!

Chodzenie po domu w nowych szpileczkach to zawsze dobre rozwiązanie. W ten sposób można nauczyć się prawidłowego chodzenia bez uszczypliwych komentarzy przechodniów, a także przyzwyczaić stopy do nowego obuwia. Podczas chodzenia pamiętaj o odpowiedniej, prostej postawie. Nie pochylaj się do przodu, ani w tył. Staraj się mieć jak najbardziej wyprostowane plecy i stawiaj pewne, długie kroki.

Kilka przydatnych trików

Istnieje kilka sztuczek, które ułatwiają chodzenie w szpilkach przez cały dzień. Jeżeli szpilki obcierają dwa zewnętrzne palce u stopy, to przed założeniem butów, sklej te dwa palce ze sobą za pomocą taśmy medycznej albo zwykłego plastra. Dzięki temu unikniesz bolesnych otarć. Dodatkowy komfort zapewnią także specjalne wkładki żelowe do szpilek. Można je nabyć praktycznie w każdym sklepie obuwniczym. Aby rozciągnąć szpilki, należy użyć prawidła. Taki gadżet również można kupić w sklepie obuwniczym. Można też (o ile szpilki wykonane są naturalnej skóry) potrzymać buty przez chwilę nad gotującą się wodą. Oprócz tego staraj się je rozchodzić po domu. Załóż do tego grube skarpetki i chodź tak w szpilkach przez kilka godzin.