Świąteczne swetry i kardigany

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Powiedzmy to sobie szczerze: święta to taki czas, kiedy częściej niż zazwyczaj sięgamy po wszystko, co błyszczące, cekinowe, kiczowate. W cenie są swetry z reniferami, mikołajami, choinkami, bałwankami. Tak naprawdę każda z nas powinna posiadać choć jeden świąteczny sweter w swojej garderobie! W tym roku w świąteczny nastrój postanowiła wprowadzić nas znana marka H&M. Co ciekawe, zaproponowane przez nią swetry nie do końca można nazwać kiczowatymi. Poza małymi wyjątkami, propozycje od znanej sieciówki naprawdę prezentują się całkiem przyzwoicie.

Mimo, że świąteczne sweterki wciąż uznawane są za najbardziej obciachowe (w tym właśnie cały ich urok), to jednak cieszą się niesłabnącą popularnością. Moda na tego typu garderobę przywędrowała do nas z USA. Zaskoczone? Niekoniecznie! W latach 80-tych świąteczne kardigany, zdobione cekinami, koralikami, a nawet dzwoneczkami były najczęściej kupowanym prezentem. Co ciekawe, osoby obdarowane tego typu swetrami były ponoć wniebowzięte!

Dziś świąteczne swetry, które tak chętnie zakładamy w trakcie przedświątecznych przygotowań może i nie są wymarzonym prezentem, o którym myślimy cały rok, to jednak jak mało co podkręcają magię świąt i wprowadzają w niesamowity nastrój. Uwierzcie mi, że nic tak nie cieszy ukochanej babuni, jak wnusio lub wnuczka w „uroczym” sweterku z mikołajem lub reniferem.

Świąteczny sweter nie musi być ani ładny, ani stylowy. Najważniejsze, aby w punkt, a więc posiadał jeden z charakterystycznych świątecznych motywów. Fanki uroczego Rudolfa z czerwonym nosem, powinny sięgnąć po sweter z wizerunkiem renifera. Fanki mikołajów, powinny wybrać sweter z nadrukiem uroczego staruszka. Fanki bałwanków, powinny sięgnąć po swetry z pulchnymi białymi postaciami. I tak dalej i tak dalej 🙂

W świątecznych swetrach chodzi głównie o dobrą zabawę. W końcu nie zawsze musimy wyglądać jak wyjęte z modowego magazynu czy uprowadzone z paryskiej ulicy. Czasami możemy sobie pozwolić na odrobinę nietuzinkowego humoru i dystansu do samych siebie.

Ja jestem bardzo na tak, a wy dacie się skusić?

źródło: www.hm.com

źródło: www.hm.com

 

źródło: www.hm.com

źródło: www.hm.com

 

źródło: www.hm.com

źródło: www.hm.com

 

źródło: www.hm.com

źródło: www.hm.com