Suszarka i piękne włosy? Jest to możliwe!

źródło: www.rowenta.pl

źródło: www.rowenta.pl

Każda z nas marzy o pięknej fryzurze – niezależnie od sezonu, pory dnia i nocy. W końcu piękne włosy to największy atrybut kobiecości. Niestety… nieodpowiednie podejście do nich może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Jeśli tak jak ja, lubicie sięgać po gadżety do stylizacji włosów, to z pewnością wiecie, że niekiedy korzystanie z nich bardzo osłabia włosy. Bardzo często nie jest to wina urządzeń, a nasza. Jak to możliwe? Po prostu nie zawsze wiemy, w jaki sposób używać suszarki czy lokówki tak, aby nie wyrządzić włosom krzywdy. A przecież suszarki do włosów, podobnie z resztą jak lokówka czy suszarko-lokówki to niezbędnik wielu kobiet. Dzięki nim w krótkim czasie możemy wyczarować na głowie prawdziwe cuda (tutaj).

Wybieramy suszarki do włosów

suszarka ROWENTA (źródło: rowenta.pl)

suszarka ROWENTA (źródło: rowenta.pl)

Dla większości kobiet podstawą codziennej pielęgnacji i stylizacji włosów jest suszarka. Większość z nas namiętnie sięga po suszarko-lokówki. U niektórych czołowe miejsce w łazience zajmuje lokówka. I nie ma w tym nic złego, o ile w trakcie ich stosowania będziemy przestrzegać kilku zasad. Suszarka może szybko stać się naszą przyjaciółką. To samo tyczy się pozostałych urządzeń.

Zacznijmy od suszarek. Te, które obecnie dostępne są w sklepach kuszą wymyślnym designem, kolorami i wzorami. Ale to nie te czynniki powinny decydować o tym, jaką suszarkę wybierzemy. Przy zakupie suszarki warto zwrócić uwagę na jej funkcje. Dobrze, aby wybrany przez nas model posiadał regulację temperatury. Dobrze, aby nasza suszarka posiadała również technologię jonizacji. Funkcja ta nie tylko ułatwi rozczesywanie włosów, ale także zapobiegnie ich elektryzowaniu się. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla kobiet z rzadkimi włosami są suszarki z dyfuzorem. Funkcja ta dodaje objętości i sprawia, że włosów na głowie znacznie przybywa.

suszarko-lokówka z jonizacją ROWENTA (źrodło: rowenta.pl)

suszarko-lokówka z jonizacją ROWENTA (źrodło: rowenta.pl)

Jeśli chodzi o suszarko lokówki to są one doskonałym rozwiązaniem dla dziewczyn, które cenią sobie wygodne i praktyczne rozwiązania. Tego typu gadżety suszą włosy i jednocześnie je stylizują. Wszystko w tym samym czasie, dzięki czemu oszczędzamy czas i energię na wyczarowanie idealnej fryzury.

Oswajamy suszarkę

Jeśli już zakupimy idealną suszarkę, nie pozostanie nam nic innego jak opanować sztukę suszenia włosów. Niby banalna sprawa, a jednak wiele z nas popełnia błędy, które źle się kończą dla naszych włosów. Susząc włosy wystarczy pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim o tym, aby suszarkę trzymać zawsze w odległości około 30cm od głowy. Nie bliżej. Dlaczego? Bo zbyt silny podmuch powietrza może zniszczyć strukturę włosów i tym samym doprowadzić do nadmiernego ich przetłuszczania się.

Kolejną kwestią jest kierunek suszenia włosów. Włosy zawsze suszymy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Taki zabieg sprawi, że będą one nie tylko zdrowsze, ale także idealnie gładkie i lśniące. Warto także suszyć włosy głową w dół. Dzięki temu zwiększymy ich objętość i nadamy bardziej perfekcyjny kształt.

I kwestia ostatnia – włosy suszymy zawsze w możliwie najniższej temperaturze. Dlaczego? Bo niska temperatura nie spali włosów, ani też ich nie przesuszy. Pamiętajcie też o tym, aby pod koniec suszenia, włosy omieść strumieniem zimnego powietrza tak, aby dokładnie zamknąć łuski.