Sprawdzone sposoby na pryszcze

Sprawdzone sposoby na pryszcze (źródło: pinterest)

Sprawdzone sposoby na pryszcze (źródło: pinterest)

Pryszcze mogą spędzić sen z powiek każdej z nas. Nic tak nie denerwuje jak wielka krosta na środku czoła lub nosa, która pojawia się niespodziewanie przed randką, czy długo oczekiwaną imprezą. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie ma pryszcza, którego nie dałoby się zlikwidować. Tak więc bez paniki! Oto kilka sprawdzonych sposobów na krosty…

Miód

Nie wiem, czy wiecie, że miód to jeden z najlepszych produktów przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Nałożony na pryszcz sprawia, że ten znika dwa razy szybciej, niż normalnie. Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba, nałóżcie trochę miodu na czubek pryszcza i pozostawcie go na minimum 30 minut.

Ocet jabłkowy

Dzięki temu, że reguluje poziom pH skóry idealnie nadaje się do walki z wypryskami. Wystarczy tuż przed snem posmarować octem punkt zapalny, aby pryszcz się skurczył, a finalnie zniknął.

Pasta do zębów

Z pewnością wiecie, że pasta do zębów zawiera antybakteryjne składniki, które nie tylko dbają o czyste zęby, ale także pomagają uporać się z niechcianym wypryskiem. Po pastę do zębów jako broń na pryszcze sięgały już nasze mamy. My także możemy po nią sięgać, aby pozbyć się intruza.

Sok z marchwi

Nie wiem, czy wiecie, że sok z marchwi przyspiesza procesy gojenia się wyprysków, a także zapobiega powstawaniu kolejnych. Wystarczy posmarować pryszcz kroplą marchewkowego soku i po problemie.

Żel z aloesu

Aloes nie od dziś słynie z właściwości zdrowotnych i łagodzących podrażnienia. Aby pozbyć się pryszczy należy regularnie smarować je żelem z aloesu, najlepiej dwa razy dziennie.

Drożdże

Ten słynny produkt kuchenny jest nieoceniony w walce z wykwitami skórnymi. Sekretem drożdży jest ich bogaty skład witaminowy. W drożdżach znajdziemy zarówno witaminy z grupy B, jak również witaminy E, D i H. W drożdżach znajdziemy również proteiny, składniki mineralne i mikroelementy takie, jak chrom i selen. Najlepiej aplikować je na twarz w postaci maseczki