Sprawdzone sposoby na bielsze zęby

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nie jest tajemnicą, że zdrowe i białe zęby są najlepszą wizytówką każdego z nas. Ułatwiają kontakty prywatne i zawodowe, dodają pewności siebie, poprawiają samoocenę i samopoczucie, odejmują lat i dodają urody. Niestety… bardzo często poprzez codzienne zaniedbania, sami odbieramy naszym zębom atrakcyjną biel. Nieodpowiednia, a więc mało sumienna higiena jamy ustnej, do tego zła dieta (bogata w produkty barwiące), palenie papierosów i przyjmowanie leków bogatych w żelazo powodują, że nasze zęby stają się coraz ciemniejsze i przebarwione.

Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że utraconą biel można odzyskać. Aby mieć bielsze zęby, należy uzbroić się w cierpliwość i sumienne przestrzegać kilku zasad. Lekiem na całe zło jest wybielanie zębów. O ile nie zależy nam na natychmiastowym efekcie, spokojnie możemy sięgnąć po domowe sposoby wybielania zębów. Fakt – na efekty będzie trzeba poczekać trochę dłużej, ale tym samym nie zrujnujemy budżetu domowego. Bo wybielanie zębów u dentysty nie należy do najtańszych. Koszt jednej wizyty może wahać się od 800zł do nawet 3000zł.

Usuwanie kamienia nazębnego

Mało kto zdaje sobie sprawę, że jednym z winowajców odpowiedzialnych za odbieranie zębom bieli jest osiadający się na nich kamień nazębny. Chcąc mieć bielsze zęby warto udać się do gabinetu stomatologicznego na zabieg usunięcia kamienia. Gwarantuję, że efekt będzie zachwycający. Kosz takiego zabiegu jest niewielki, bo w granicach 100-150zł.

Dobra pasta wybielająca

Pasta wybielająca Colgate (źródło: www.colgate.pl)

Pasta wybielająca Colgate (źródło: www.colgate.pl)

Dobra pasta wybielająca (ale ta naprawdę dobra) potrafi zdziałać prawdziwe cuda, choć oczywiście na efekty jej działania należy zazwyczaj trochę poczekać. Pasta wybielająca jest jednym z najprostszych, jednocześnie najbezpieczniejszych i najtańszych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu. Pozwala wybielić zęby nawet o 2 tony. Najważniejsze, aby była regularnie stosowana, a więc 2 razy dziennie przez określony okres czasu.

Bielsze zęby ( sprawdź ) zapewnią Wam np. pasty Colgate z linii Max White One. Te z przyspieszaczami wybielania (Colgate ma je w swojej ofercie), skutecznie usuwają przebarwienia i zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego.

Osoby, którym zależy na dość szybkim efekcie wybielania, powinny sięgnąć po pastę do zębów Colgate Max White One Optic. Potwierdzone klinicznie optyczne rozjaśniacze tworzą niebieską pianę zapewniającą czasowy efekt natychmiastowego wybielenia zębów tuż po szczotkowaniu.

Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających (źródło: www.colgate.pl)

Płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających (źródło: www.colgate.pl)

Doskonałym uzupełnieniem działania past wybielających są specjalne szczoteczki i płyny do płukania ust. Wywołana wcześniej do tablicy marka Colgate, również posiada je w swojej ofercie. I tak na przykład płyn do płukania Colgate Max White One posiada zaawansowany system zapobiegający przebarwieniom, który tworzy powłokę ochronną dookoła zębów. Taki płyn nie tylko zapewnia bielsze zęby, ale także zapobiega rozwojowi bakterii i odświeża oddech. Na pewno warto mieć go na swojej półce w łazience.