piękne dłonie i piękne paznokcie

Piękne paznokcie nigdy nie wychodzą z mody. Subtelnie pomalowane bezbarwnym lakierem stanowią najlepsze dopełnienie codziennych stylizacji. Jeśli choć trochę będziemy konsekwentne w pielęgnacji, nasze paznokcie odwdzięczą się nam doskonałą kondycją. W jaki sposób dbać o paznokcie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

  1. Lakier lub bezbarwna odżywka

Nasze paznokcie są codziennie narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Nawet zwykłe przygotowywanie posiłków, może negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Dlatego też warto zabezpieczyć je specjalną warstwą ochronną. Dzięki temu nie przebarwią się i nie będą żółknieć. Taką warstwę bezpieczeństwa możecie stworzyć przy pomocy bezbarwnego lakieru lub odżywki.

  1. Polerowanie

Na rynku dostępne są specjalne polerki do polerowania paznokci, które sprawiają, że paznokcie ładnie błyszczą, a także wyglądają na zdrowe i zadbane. Tego typu gadżety nie są drogie, więc warto się w nie zaopatrzyć.

  1. Piłowanie

Jeśli w swojej kosmetyczce posiadacie cążki, nożyczki lub metalowe pilniki to jak najszybciej je wyrzućcie. Są one bardzo szkodliwe! Mogą spowodować mechaniczne uszkodzenia paznokci oraz wpływać na ich rozdwajanie się. Do piłowania paznokci używajcie wyłącznie szklanych lub papierowych pilniczków.

  1. Kuracje regeneracyjne

Raz na jakiś czas warto zafundować paznokciom intensywną kurację naprawczą i odżywiającą. Przepis na taką kurację jest bajecznie prosty. Jednego dnia pokrywamy paznokcie warstwą odżywki wzmacniającej lub odbudowującej. Każdego kolejnego dnia dokładamy kolejną warstwę. Po około 4 tygodniach paznokcie staną się szalenie mocne i wytrzymałe. Co ciekawe, jeśli wcześniej się rozdwajały, to teraz przestaną.

  1. Krem do dłoni i paznokci

Stosowanie kremu do dłoni i paznokci po każdym myciu rąk to obowiązek codziennej pielęgnacji. Takie systematyczne nawilżanie dłoni i paznokci przynosi naprawdę spektakularne rezultaty. Co za tym idzie, niewielką tubkę z kremem warto mieć zawsze pod ręką i sięgać po nią przy każdej nadarzającej się okazji.